Iranian Agriculture News Agency

پرداخت ۱۸۹ فقره تسهیلات به اعضای صندوق توسعه کشاورزی قزوین

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۹ فقره تسهیلات به شکل سرمایه در گردش و ضروری به مبلغ ۱۳۳ میلیارد تومان به اعضای این صندوق پرداخت شده است.

پرداخت ۱۸۹ فقره تسهیلات به اعضای صندوق توسعه کشاورزی قزوین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، منصور بازدار مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان قزوین روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این میزان تسهیلات شامل ۱۲ فقره تسهیلات ضروری و ۱۷۷ فقره تسهیلات در حوزه سرمایه در گردش بوده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات سرمایه در گردش با کارمزد چهار درصد و برای تامین نهاده‌های مورد نیاز از جمله ذرت، جو، کود شیمیایی، کنجاله سویا و انواع بذور گندم به مبلغ ۹۴ میلیارد تومان بوده  است.

به گفته بازدار میزان پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از سوی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان قزوین نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۸ درصدی همراه بوده است.

این مسئول در تشریح تسهیلات ضروری بیان داشت: این تسهیلات به مبلغ ۳۸ میلیارد تومان در مواقع اضطراری و به منظور پشتیبانی از تولید محصولات کشاورزی پرداخت شده است.

مسئول صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان قزوین در خصوص تسهیلات ضروری تصریح کرد: پرداخت تسهیلات با تصویب سازمان جهاد کشاورزی و نیز هیات مدیره صندوق قزوین با توجه به شرایط جوی در سال جاری و بروز پدیده خشکسالی، توانسته نقش مهمی در پایداری تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم ایفا کند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: تسهیلات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با هدف تسهیل امور و برداشتن موانع تولید به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در صندوق شناخته می‌شود.

بازدار در پایان یادآور شد : خرید مازاد تولید توسط کارخانجات صنایع تبدیلی، همکاری با اعضا تشکل‌های عامل در واردات نهاده‌های دامی (ذرت، جو از کشور روسیه) و صادرات تخم مرغ و پولت تولیدی در استان به کشورهای عراق، افغانستان و عمان و همچنین همکاری و کمک کارشناسی به اتمام طرح‌های نیمه تمام کشاورزی اعم از احداث انبارهای ذخیره نهاده، سالن‌های پرورش مرغداری و تکمیل فروشگاه‌های تعاونی‌های عضو صندوق از دیگر اقدامات بسیار مهم در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی قزوین بوده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید