Iranian Agriculture News Agency

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی:

صادرات تازه‌خوری انگور در استان قزوین برنامه ریزی شود

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: صادرات انگور نباید فقط به فرآوری کشمش معطوف شود و باید صادرات تازه‌خوری آن را نیز در دستور کار قرار دهیم.

صادرات تازه‌خوری انگور در استان قزوین برنامه ریزی شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، رجب رحمانی روز شنبه در نشست میز توسعه صادرات محصول کشمش و صنایع وابسته که با حضور محمود بازاری مدیرکل ترویج سازمان توسعه و تجارت برگزار شده بود، افزود: تازه خوری محصول انگور در این استان همواره مورد غفلت واقع شده و این درحالی است که بازارهای متعددی در خارج در انتظار این محصول هستند.

وی اضافه کرد: مشوق‌های صادراتی باید در حوزه انگور و کشمش افزایش یابد تا بتوانیم تولیدکننده را مجاب کنیم که برنامه‌های توسعه این محصول را به خوبی را اجرا کند.

رحمانی با بیان اینکه برخی از پیشنهادات مثل راه اندازی میز ملی کشمش در کشور درحال بررسی است، گفت: قانون آن در برنامه پنج ساله هفتم گنجانده شده و می‌تواند به عنوان یک سند بالادستی در کشور مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که به توسعه انگور و کشمش استان قزوین کمک می‌کند، راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی تاکستان است که باید مورد اهتمام مسئولان قرار گیرد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما از تمامی پیشنهادها و راهکارهای سازنده در راستای تحقق میز ملی کشمش استقبال کرده و برای تثبیت و عملیاتی ساختن آن حمایت خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید