Iranian Agriculture News Agency

نشست میز توسعه صادرات محصول کشمش و صنایع وابسته در استان قزوین

نشست میز توسعه صادرات محصول کشمش و صنایع وابسته استان قزوین روز شنبه با حضور مدیرکل دفتر ترویج سازمان توسعه و تجارت کشور در سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

نشست میز توسعه صادرات محصول کشمش و صنایع وابسته در استان قزوین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، این نشست که صبح امروز در سالن جلسات باغستان برگزار شده بود، با حضور محمود بازاری مدیرکل دفتر ترویج سازمان توسعه تجارت، رضا افلاطونی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، احمد زین آبادی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین، عزیزالله افضلی رییس صمت استان، اسدالله حمزه‌ای فرماندار تاکستان، مهدی بخشنده رییس اتاق بازرگانی استان و سایر نمایندگان از دستگاه اجرایی حضور داشتند.

در ابتدای این نشست رضا افلاطونی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ضمن خیر مقدم بر اهمیت رتبه تولید انگور و کشمش استان قزوین اشاره کرد.

سپس جمعی از صادرکنندگان این محصول گزارشی از وضعیت تولید و صادرات کشمش در استان قزوین ارایه دادند.

در ادامه مهدی بخشنده رییس اتاق بازرگانی به موانع صادراتی و هزینه تولید و بسته بندی این محصول در استان اشاره کرد و راهکارهایی را برای افزایش توان صادراتی و تجاری این محصول بیان کرد.

قیمت گذاری بدون در نظر گرفتن رویکرد صادرات، فقدان برندسازی قوی، توجه نکردن به بسته بندی صادراتی، نبود امکان پرداخت مستقیم ارزی بین کشورهای مختلف، تحریم‌های مختلف، نبود ثبات در قوانین صادرات و تجارت از عمده موانع فرآیند صادرات کشمش بود که در این نشست روی آن مباحث کارشناسی صورت گرفت.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید