Iranian Agriculture News Agency

کشاورزی گردشگری در قزوین اقتصاد روستاها را متحول می‌سازد

مدیر پیشران پروژه گردشگری کشاورزی و جنگلکاری حوزه شور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : رونق کشاورزی گردشگری در این استان علاوه بر افزایش جذب گردشگر باعث تحول در اقتصاد روستاها می‌شود.

کشاورزی گردشگری در قزوین اقتصاد روستاها را متحول می‌سازد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، آزیتا اسدی در دیدار با لیلا غریب مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین که با موضوع زنان روستایی و عشایری صورت گرفت، با اعلام این خبر افزود: یکی از محورهای توسعه گردشگری کشاورزی در روستاها توانمندی جوامع محلی به خصوص زنان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: اقدامات متعددی برای رونق گردشگری کشاورزی در روستاها صورت گرفته که بخشی از مهم ترین آن شامل ظرفیت سنجی، تهیه بانک فعالان بخش‌های مختلف مرتبط با کشاورزی و شناسایی فعالیت‌های دارای جذابیت برای گردشگر بوده است.

اسدی تصریح کرد: موضوعاتی مانند عملکرد بالا در تولید، وجود گونه‌های خاص، ایجاد زنجیره ارزش، دانش بومی در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت محصولات باغی و زراعی و همچنین انجام فرآوری و کارگاه‌های کوچک صنایع تبدیلی از موضوعاتی است که برای گردشگران داخلی و خارجی جذابیت دارد.

لیلا غریب مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین نیز در این نشست با پراهمیت خواندن نقش زنان روستایی در اقتصاد خانوار، بر استفاده از ساختار بومی و سنتی در گردشگری روستایی تاکید کرد.

فاطمه قاسمی مشاور رییس سازمان جهاد کشاورزی در امور بانوان نیز در این نشست اظهار داشت: ظرفیت زنان روستایی در تولید گیاهان دارویی یکی از مواردی است مورد غفلت واقع شده و باید تقویت شود.

در پایان این دیدار قرار شد تا نشست‌های مستمر و مشابهی با هدف توانمندسازی جوامع محلی روستایی در راستای کشاورزی گردشگری و بانوان برگزار شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید