Iranian Agriculture News Agency

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از ارسال ۵۳ هزار و ۶۰۴ پیامک هشدار از ابتدای سال جاری تاکنون به بهره برداران بخش کشاورزی ارسال شده است.

ارسال ۵۳هزار و ۶۰۴ پیامک هشدار به بهره برداران کشاورزی قزوین

به گزارش خبرنگار استان قزوین، احمد مستخدمی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: این پیامک‌ها با اطلاع رسانی  از بحران‌های طبیعی و در راستای افزایش آگاهی و هشدار به بهره‌برداران بخش کشاورزی ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: از پیامک‌های ارسال شده ۲ هزار و ۳۴۸ مورد مربوط به سرمازدگی ، ۱۸ هزار و ۳۰۳ مورد سیل، طوفان و تگرگ ، پنج هزار و ۲۸۰ مورد آفات نباتی، هشت هزار و ۱۳۳ مورد آتش سوزی، ۱۳ هزار و ۴۳۱ مورد خشکسالی و شش هزار و ۱۲۰ مورد در رابطه با بیمه محصولات کشاورزی بوده است.

مستخدمی بیان داشت: ارسال پیامک به بهره برداران بخش کشاورزی در حوزه‌های مختلف زراعت، باغبانی و دام و طیور با هدف آگاهی بخشی و جلوگیری از خسارات به محصولات و زیرساخت‌های بخش کشاورزی انجام می‌شود.

این مسئول بیان داشت: در همین مدت تعامل و همکاری با بهره برداران بخش کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش چشمگیری همراه بوده و اعتقاد داریم که ارتقای سطح اطلاعاتی آنان در کمترین زمان ممکن میسر شود.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی و همچنین وقایع مترقبه ناشی از تغییرات هواشناسی، ارسال پیامک و اطلاع رسانی به موقع می‌تواند در بهبود مدیریت بهره برداران موثر باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید