Iranian Agriculture News Agency

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بیش از ۹۰ درصد مزارع پیاز این استان به روش سامانه‌های نوین آبیاری می‌شود که به بالا بردن بهره وری این محصول کمک کرده است.

بیش از ۹۰ درصد مزارع پیاز قزوین به شیوه نوین آبیاری می‌‎شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، حسن جلیلوند با اعلام این خبر افزود: با توجه به تنش‌های آبی و برای صرفه جویی در مصرف و با هدف افزایش بهره وری تولید تقریبا تمامی مزارع پیاز استان قزوین به شیوه نوین آبیاری می‌شوند.

وی اضافه کرد: در همین مقیاس بیشتر مزارع پیاز استان قزوین به روش نشایی کشت می‌شوند که همین موضوع به بالا بردن عملکرد تولید در واحد سطح تا ۴۶ تن در هکتار منجر شده است.

جلیلوند با بیان اینکه میزان در سال جاری بیش از ۱۰ هزار تن پیاز در استان قزوین برداشت شد، گفت: برای برداشت این میزان محصول بیش از ۲۰۰ هکتار از مزارع استان به زیر کشت پیاز رفته است.

به گفته این مسئول، رقم پیاز کشت شده در استان قزوین از نوع زرگان بوده و ۱۵ هکتار نیز برای تولید بذر محصول پیاز در راستای عملیات نشایی در استان به زیر کشت رفته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: شهرستان قزوین با ۱۴۵ هکتار سطح زیر کشت پیاز به عنوان قطب تولید این محصول در استان شناخته می‌شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید