Iranian Agriculture News Agency

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

معرفی ۳۴۰ طرح کشاورزی استان قزوین به بانک جهت استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون ۳۴۰ طرح کشاورزی جهت استفاده از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به بانک های عامل معرفی شدند.

معرفی ۳۴۰ طرح کشاورزی استان قزوین به بانک جهت استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، حمیدرضا تبسمی افزود: این میزان طرح کشاورزی با مبلغ یک هزار و ۹۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون به بانک های عامل (کشاورزی– صندوق کارآفرینی امید و توسعه تعاون) معرفی شدند.

وی اظهار داشت: از ۳۴۰ طرح کشاورزی ۱۶۲ طرح با مبلغ ۴۰۴ میلیارد تومان در حوزه پرورش دام و طیور، ۱۰۶ طرح با مبلغ ۴۷۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه محصولات گلخانه‌ای و محصولات باغی و ۳۵ طرح با مبلغ ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در حوزه آب و خاک و مابقی در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی، شیلات و آبزیان و خدمات توسعه کسب و کارهای کشاورزی، توسعه مکانیزاسیون، مدرن سازی، دانش بنیان و استارت آبی کشاورزی و جهش تولید در دیم زارها است.

تبسمی با اشاره به اینکه ۷۶ طرح با اعتبار۱۷۳ میلیارد و یکصد میلیون تومان موفق به دریافت تسهیلات شده اند گفت: هدف از اعطای این تسهیلات؛ افزایش تولید، ایجاد فرصت های شغلی و تثبیت اشتغال به منظور استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی نیمه تمام، نیمه فعال و غیرفعال راکد و بلاتکلیف در قالب توسعه و تکمیل (با اولویت پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد) سرمایه در گردش بر مبنای ۱۰ رسته فعالیت های اولویت دار در بخش کشاورزی است.

وی رسته های اولویت دار بخش کشاورزی را؛ محصولات گلخانه،محصولات باغی، شیلات و آبزیان، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، پرورش و فرآوری دام، طیور و زنبور عسل، خدمات دامپزشکی و گیاهپزشکی، خدمات فنی و مشاوره ای مرتبط با کشاورزی ، خدمات مکانیزاسیون و مدرن سازی کشاورزی و فعالیتهای آب و خاک ذکر کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: شهرستان قزوین با مبلغ ۴۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در بین شهرستانهای استان بیشترین جذب را داشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید