Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اجرای سامانه‌های نوین آبیاری از اولویت‌های مهم بخش کشاورزی محسوب می‌شود که تکمیل طرح‌های نیمه تمام باید در دستور کار مدیران این سازمان قرار گیرد.

تکمیل سامانه‌های نوین آبیاری در دستور کار مدیران جهاد کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، رضا افلاطونی روز چهارشنبه در نشست ستاد هماهنگی و پیگیری اجرای طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری قزوین افزود: نباید اجازه داد افزایش هزینه‌ها به توقف طرح و نیمه تمام ماندن آن منجر شود که این مهم نیازمند تسریع در فرایند کاری است.

وی اضافه کرد: برای پیشبرد این مهم طرح‌های نیمه تمام در حوزه سامانه‌های نوین آبیاری با برآورد میزان هزینه و حجم کاری و با کمک انجمن صنفی در دستور کار قرار گیرد.

افلاطونی تاکید کرد: متاسفانه رفتارهای غلط در دشت قزوین سبب شده تا این زیست بوم به خوبی حفظ نشود، تا جایی که پایین رفتن سطح آب‌های زیر زمینی آینده این دشت زرخیز را به مخاطره می‌اندازد.

این مسؤول بیان داشت: شیوه‌های آبیاری در گلخانه‌های جهان مدرن شده و لازم است که از علوم جدید در راستای تحقق آن در این استان استفاده کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه طرح بازار آب را یک طرح بسیار خوب و مهم ارزیابی کرد و گفت: خط قرمز ما در این طرح خروج آب از بخش کشاورزی است ، چرا که کشاورزی از نظر سودآوری گرچه قدرت رقابت با بخش خدمات و صنعت را ندارد، اما امنیت غذایی کشور را تامین می‌کند و این امنیت با هیچ چیز قابل معامله نیست.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید