Iranian Agriculture News Agency

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین:

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: احداث پنج مجتمع آبرسانی برای ۹۶ روستا به طول ۲۵۲ کیلومتر با هدف محرومیت زدایی در دستور کار سپاه این استان قرار دارد.

احداث پنج مجتمع آبرسانی برای ۹۶ روستا در دستور سپاه قزوین است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، سردار رستمعلی رفیعی آتانی‌ روز شنبه در نشست هماهنگی برای آبرسانی به روستاهای استان قزوین در قالب امضای تفاهم نامه مشترک افزود: با توجه به اینکه ۴۷ روستا نیز به این طرح افزوده شده است، نیازمند کمک جهاد کشاورزی هستیم.

وی با بیان اینکه برای آبرسانی این تعداد روستاها به ۳۲ هزار متر لوله آبرسانی نیاز است، گفت: با همکاری جهاد کشاورزی می‌توان این مجتمع‌ها را بین ۱۵ تا ۳۰ ماه به مردم تحویل داد.

سردار رفیعی آتانی بیان داشت:  سپاه استان قزوین تاکنون ۴۹ مخزن بتنی ساخته که ۱۵ هزار متر مکعب ظرفیت ذخیره آب دارد، همچنین ۴۳۷ صندوق قرض الحسنه با ۲۲ هزار نفر عضو احداث شده که درون آن‌ها ۴۷ تعاونی شکل گرفته و فعالیت می‌کنند.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بیان داشت: هم اکنون از سوی مردم استخرهای ذخیره آب مطالبه شده که ظرفیت آن ۱۵۰ هزار متر مکعب ، چراکه اعتقاد داریم باید آب‌های سطحی مدیریت کرد و اجازه نداد ذره‌ای از آن به هدر برود.

سردار رفیعی آتانی تاکید کرد: همه باید دولت مردمی را کمک کنیم، با این رییس جمهور میدانی و انقلابی می‌توانیم کارهای بزرگی همانند جهاد سازندگی در اوایل انقلاب رقم بزنیم.

این مسؤول همچنین اظهار داشت: جهاد سازندگی در روستاها از جسم خودشان مایه می‌گذاشتند تا یک مشکل از روستایی برطرف شود و این راه باید امروز تقویت و تداوم یابد.

سردار رفیعی آتانی خاطرنشان کرد: عرصه جهاد میدان خدمت است، یعنی ما در این راستا باید کمک حال هم باشیم و در یک مسیر حرکت کنیم.

وی یادآور شد: خدمت جهادی یعنی در خط سیدالشهدا قرار گرفتن است، یعنی ما برای خدمت به مردم کف پای افراد محروم و مستضعف را می‌بوسیم که مشکلی نداشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید