Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین؛

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امروز قدرت‌ اصلی جوامع در حال توسعه را نه سلاح و قدرت نظامی بلکه جمعیت این کشورها تشکیل می‌دهد.

عامل قدرت جوامع توسعه یافته جمعیت این کشورها است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، رضا افلاطونی روز دوشنبه در همایش هفته ملی جمعیت که با حضور کبری علیخانی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری در سالن اجتماعات شهدای سازمان جهاد کشاورزی برگزار شده بود، افزود: اهمیت جمعیت یک کشور نه به لحاظ تعداد افراد آن سرزمین بلکه به دلیل کثرت اندیشه‌ها همیشه مورد اهمیت جامعه شناسان و کارشناسان حوزه علوم اجتماعی قرار داشته است.

وی اضافه کرد: در شرایطی که انسان از روزگاران قدیم به سمت پیشرفت و تمدن گام برداشته و انقلاب کشاورزی را پشت سر گذاشته و در حال بلوغ فناوری نانو است، جمعیت و نیروی انسانی می‌تواند عاملی مهم در تحقق اهداف توسعه تلقی شود.

افلاطونی بیان داشت: خوشبختانه مقام معظم رهبری نیز به مسئله جمعیت تاکید فراوان دارند و این باعث شده تا در سال‌های گذشته شاید تصویب قوانین خوبی در حوزه جمعیت و خانواده باشیم.

این مسؤول در خصوص برخی دغدغه‌ها در حوزه معیشت و غذا تشریح کرد: غذا هرگز در طول تاریخ عامل محدود کننده جمعیت نبوده و گره زدن افزایش جمعیت به این مسائل یک تعبیر ناصحیح است که باید با کار فرهنگی آن را اصلاح کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: آن چه امروز جمعیت انسان را تهدید می‌کند، برخوردهای نادرست با طبیعت بوده که سبب شده تا بازخوردهای ناگواری را مثل خشکسالی و کاهش بارش باران شاهد باشیم.

افلاطونی در پایان یادآور شد: امروز همه دست اندرکاران نظام انقلاب اسلامی باید از کارمندان زنی که در کنار نقش همسری و مادری به امورات اداری می‌پردازند تقدیر و تشکر کنند که قطعا سازمان جهاد کشاورزی از بانوان این عرصه به صورت ویژه حمایت خواهد کرد.

گفتنی است، در پایان این مراسم 13 نفر از کارکنان زن و مرد سازمان جهاد کشاورزی که در راستای اعتلا و ارتقای خانواده محوری و فرزندآوری نقش مهمی داشتند، با اهدای لوح تقدیر شدند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید