Iranian Agriculture News Agency

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: مردم مطمئن باشند با تهمیدات دولت هیچ مشکلی در زمینه تامین و تولید و عرضه کالاهای اساسی در جامعه نداریم.

مشکلی در تامین وتولید کالاهای اساسی نداریم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، محمد مهدی اعلایی بامداد پنجشنبه در نشست فوق العاده قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین که با موضوع مردمی سازی هدف مندی یارانه ها در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد افزود: قزوین در تولید محصولات مختلف به ویژه کالاهای اساسی از جایگاه بالایی برخوردار است و علاوه بر تامین نیازهای خود، بخشی از نیاز کشور را نیز برآورده می کند که نشانگر جایگاه ویژه کشاورزی در این استان است.

وی اظهار داشت: با اجرای مردمی‌سازی هدفمندی یارانه و اصلاح و ساماندهی آن نیاز است تا نظارت ها بر بازار برای دسترسی آسان و مناسب مردم به کالاهای اساسی و پرمصرف به شکل ویژه و محسوس‌تری انجام شود تا آرامش بر بازارها حکمفرما باشد.

اعلایی تاکید کرد: باید نظارت هوشمند بر بازار کالاهای اساسی را با جدیت پیش ببریم و از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در این زمینه استفاده کنیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید به تامین مالی زنجیره تولید کالاهای اساسی در کشور و استان توجه داشته باشیم، افزود: این مساله خلاء های زنجیره تولید و توزیع را برطرف می کند و در ثبات و حفظ آرامش بازار کالاهای اساسی نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به اهمیت بالای امنیت غذایی جامعه، اظهار داشت: دولت تدابیر و تمهیدات لازم را اندیشیده تا در خلال اجرای مردمی سازی هدفمندی یارانه ها و اصلاح و ساماندهی پرداخت یارانه ها، هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی ایجاد نشود و همچنین مردم به ویژه اقشار ضعیف در تهیه مایحتاج عمومی دچار زحمت و مشکل نشوند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید