Iranian Agriculture News Agency

به منظور بالابردن سطح آگاهی کشاورزان انجام شد،

به منظور بالابردن سطح آگاهی کشاورزان و پیشگیری از تغییر کاربری غیرمجاز، دوره آموزشی آشنایی با قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در شهرستان البرز برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در شهرستان البرز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، این دوره آموزشی با هدف افزایش آگاهی عمومی در راستای حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی با حضور بخشدار، شوراهای اسلامی و کشاورزی، دهیاران، بهره برداران وکارشناسان فنی برگزار شد.

گفتنی است؛ کلیات قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، نحوه درخواست تغییر کاربری و صدور مجوز، لزوم حفاظت و بهره برداری بهینه از اراضی زراعی و باغی برای نسل‌های آینده‌، قوانین نحوه الحاق به بافت روستاها و شهرها، محدوده فعالیت دهیاران و شوراها، موارد و مصادیق تغییر کاربری، سامانه تلفنی ۱۳۱ امور اراضی، نحوه رسیدگی به گزارشات  مردمی و مراحل حقوقی برخورد با متخلفین حوزه تغییر کاربری غیرمجاز از مهمترین موارد مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.

در این کارگاه آموزشی تاکید شد با توجه به اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی به ‌عنوان ‌مهمترین منبع تامین و حفظ امنیت غذایی جامعه موجب شده تا مقابله با تغییر کاربری ‌غیر‌مجاز در اراضی کشاورزی یکی از مهمترین اولویت‌ جهاد کشاورزی باشد و در این راه چالش‌هایی وجود دارد که قطعا با تلاش و همیاری جهاد کشاورزی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و ‌همراهی مجموعه قضایی مرتفع خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید