Iranian Agriculture News Agency

حمله تروریستی اهواز در دو برنامه امروز تلویزیون مورد بررسی قرار می گیرند.

حمله تروریستی اهواز، سوژه دو برنامه تلویزیونی

به‌گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، هفتمین قسمت از فصل دوم برنامه تلویزیونی «360 درجه» به ماجرای حمله تروریستی در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز و شهادت مردم و سربازان بی‌گناه می‌پردازد.

 صدای تیراندازی‌های ناگهانی و پشت سر هم در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز خیلی زود رسانه‌های ایران و جهان را پر کرد. تروریست‌ها جایگاه محل سخنرانی، جایگاه مردم عادی و یگان‌های رژه رونده را هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از سربازان شد. گروهک الاحوازیه اولین گروهی بود که مسئولیت اقدام تروریستی اهواز را بر عهده گرفت و بعد از آن داعش هم به جمع مسئولان حمله اضافه شد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با نیرنگ دشمنان، گروهک‌های زیادی علم تجزیه‌طلبی را در کشور بلند کردند. در این میان، گروهی از عوامل وهابی با نام جبهه خلق عرب با بمب گذاری، ترور و اقدامات تروریستی در منطقه خرمشهر به کشتار مردم اقدام کردند. گروه الاحوازیه با تمسک به قوم گرایی عربی اعتقاد دارند که از سال ۱۹۲۵ میلادی، فارس‌ها منطقه الاحواز را اشغال کرده و اکنون باید فارس‌ها به اشغال اهواز پایان دهند.

این قسمت از برنامه «360 درجه»، ضمن مروری بر اتفاقات تروریستی شهر اهواز به معرفی گروه الاحوازیه و تاریخچه آن می‌پردازد و نظر کارشناسان این حوزه را در مورد این اتفاق منعکس می‌کند.

«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، ساعت 21:30 جمعه ها از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

واکاوی حمله تروریستی اهواز در برنامه گزارش هفتگی

در برنامه جمعه 6 مهر گزارش هفتگی مهمترین تحولات ایران، منطقه و جهان با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی خواهد شد.

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شبکه یک، با توجه به اقدام تروریستی در مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز برنامه گزارش هفتگی تحلیل جامعی از این اقدام وحشیانه گروهک های تکفیری وابسته به غرب خواهد داشت ضمن این که بازتاب ها و واکنش ها داخلی و جهانی را در این خصوص به تصویر می کشد. توافق جدید پوتین و اردوغان درباره سوریه، و ورود کاروان نظامیان ترکیه به ادلب و برگزیت و تنش بر سر جدایی انگلستان از اروپا در این کشور از دیگر محورهای برنامه گزارش هفتگی خواهد بود.

گزارش هفتگی به تهیه کنندگی شهریار افشاری پور کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیما است که هر هفته جمعه ها حوالی ساعت 11:15  با اجرای رضا ابراهیمی از این شبکه روی آنتن می رود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید