Iranian Agriculture News Agency

در شش ماه نخست سال جاری

در شش ماه نخست امسال تعداد ٤٠ اجرای صحنه‌ای، بیش از ٢٠ نمایشنامه خوانی و اجراخوانی و ١٠ پرفورمنس به روی صحنه پردیس تئاتر شهرزاد رفته است که مجموع فروش این آثار بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال بوده است.

پردیس تئاتر شهرزاد 3 میلیارد تومان فروخت

 

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، در شش ماه نخست سال ٩٧ نمایش‌های متفاوت و متنوعی در پردیس تئاتر شهرزاد به‌عنوان پردیس تئاتر خصوصی کشور روی صحنه رفت که هریک از این نمایش ها مخاطبان زیادی را با خود همراه کرد و توانست رکورد قابل توجه ای را به لحاظ جذب مخاطب به خود اختصاص دهد. میانگین فروش نمایش هایی که در این مجموعه به روی صحنه رفت بالغ بر 30 میلیارد ریال بوده است. در شش ماه نخست امسال تعداد ٤٠ اجرای صحنه‌ای، بیش از ٢٠ نمایشنامه خوانی و اجراخوانی و تعداد ١٠ پرفورمنس به روی صحنه رفته است.

شیرهای خان بابا سلطنه

نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» به کارگردانی افشین هاشمی و بازی گلاب آدینه یکی از پرمخاطب ترین نمایش های پردیس تئاتر شهرزاد در بیش از 120 شب اجرای خود در این پردیس بوده است، این نمایش که از دی ماه 96 تا اردیبهشت 97 در سالن شماره 1 این مجموعه روی صحنه رفت رکورد بیشترین اجرا وجذب مخاطب را دریک سالن خصوصی به خود اختصاص داده است.

برنامه های ویژه نوروز پردیس تئاتر شهرزاد از نخستین روزهای فروردین ماه سال 97 به طور رسمی آغاز شد. نمایش آئینی و سنتی «نوروز خوانی» به کارگردانی جواد انصافی و نمایش «خواستگاری» به کارگردانی سید عظیم موسوی دو نمایش جذاب این پردیس در روزهای نخست فروردین ماه سال جاری بودند که برای اولین بار توسط یک سالن خصوصی تدارک نمایش برای اجرا درتعطیلات نوروز پیش بینی شده بود و به دلیل استقبال مخاطبان تاپایان فروردین، این نمایشهای نوروزی ادامه یافت و مورد استقبال واقع شد.

بنگاه تئاترال

«بنگاه تئاترال» به قلم علی نصیریان و کارگردانی هادی مرزبان توانست در 2 دوره اجرا در این مجموعه با مخاطبان خود ارتباط خوبی برقرار کند، هادی مرزبان کارگردان پیشکسوت تئاتر مجددا و در شهریورماه 97 به مدت ١٥ شب نمایش «آمیزقلمدون» اثرزنده یاداکبررادی را در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه برد که این دو نمایش جزء آثاری متفاوت و پرمخاطب بودند.

نمایش «آنسوی آینه» به کارگردانی علی سرابی یکی از نمایش‌های پرفروش در شش ماه نخست سال ٩٧ در پردیس تئاتر شهرزاد بود که این نمایش در بهار ٩٧ و در مجموع 2 دوره اجرا در پردیس شهرزاد، میزبان تعداد بیش از هشت هزار مخاطب بوده است. علی سرابی در خردادماه نمایش «خدای کشتار» را در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه بردکه توانست در روزهای جام جهانی و ایام ماه مبارک رمضان درجذب مخاطب موفق عمل کرده و به فروش قابل توجهی دست پیدا کند.

ماجرای مترانپاژ

«ماجرای مترانپاژ» به کارگردانی محمد حسن معجونی از دیگر نمایش‌های پرفروش این پردیس بود که در مدت کوتاهی که روی صحنه رفت، مخاطبان زیادی را باخود همراه کرد، از سوی دیگر معجونی در مردادماه سال جاری نمایش «سینما فلیک» را با بازی نوید محمدزاده و ستاره پسیانی روی صحنه برد که این نمایش ازجمله پرفروش ترین نمایش‌های اجراشده درشش ماه نخست سال جاری درمیان نمایشهای اجراشده درسالنهای شهر تهران است.

نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» به کارگردانی شهرام گیل آبادی، یکی دیگر از نمایش های پرمخاطب پردیس تئاتر شهرزاد در تابستان سال جاری بود که به دلیل سبک متفاوت اجرا و مضمون نمایش مخاطبان زیادی از این نمایش استقبال کردند.

اپرا تئاتر «لیلی و مجنون» به کارگردانی سید جلال الدین دری، تجربه ای بسیار نو محسوب می شد که ترکیب موسیقی و تئاتر در کنار هم بود و مخاطبان زیادی ازجمله علاقمندان به موسیقی سنتی را باخود همراه کرد و جزء تجربه های موفق در این پردیس محسوب می شود.

نمایش روزهای بی باران

نمایش «روزهای بی باران» به کارگردانی امین بهروزی و بازی سجادافشاریان جز پرفروش ترین نمایش‌های پردیس تئاتر شهرزاد در روزهای آخر تابستان سال ٩٧ بود که این نمایش در بیش از سی شب اجرا توانست هرشب با حداکثر ظرفیت و با بلیت های خارج ازظرفیت میزبان تعداد گسترده ای از مخاطبان تئاتر باشد.

نمایش «صد درصد» به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی وبازی هوتن شکیبا وستاره پسیانی از ابتدای شهریورماه روی صحنه رفت و اجراهای این نمایش تا اواخرمهرماه ادامه خواهد داشت. تا کنون این نمایش جزء نمایش‌های پرمخاطب سال 97 بوده و در ایام آخرهفته با 2 اجرا درروز میزبان مخاطبان است.

در راستای سیاست های حمایتی پردیس تئاتر شهرزاد، نمایش «آفتابکاران و سایر کشاورزان سرزمین شرق میانه» به کارگردانی پویا پیرحسینلو، که جزو متون برگزیده جشنواره فجر بود، در تابستان سال جاری به مدت ٢7 شب در این پردیس روی صحنه رفت و مخاطبان زیادی را با خود همراه کرد، نمایش های «پا» به کارگردانی آرمین حمدی پور از شیراز و «کابوس های دنباله دار» به کارگردانی مهرداد هنرمند ازرشت که دو نمایش برگزیده نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد بودندو طبق برنامه ریزی های انجام شده در زمان بندی مشخص مورد حمایت قرارگرفته و به مرحله اجرا رسیدند. 2 نمایش "گزیده " با بازی وکارگردانی امیرکربلایی زاده و "چشمهایی که مال توست " با بازی وکارگردانی بهاره رهنما با اجرا درروزهای شنبه توانستند رونق خوبی به روزهای تعطیل سالنهای نمایش بدهند. نمایش محیطی «کافه پولشری» به کارگردانی الهام پاوه نژاد با اجرا درکافه شهرزاد نیز یکی ازپرفروشهای نیمسال اول بودکه به موفقیت خوبی درزمینه ارتباط با مخاطب رسید و اولین اجرادرکافه شهرزاد بود.

سالن شماره 3 این پردیس درکنارگروههای حرفه ای میزبان گروههای جوان بود که نمایش «رومرز» به کارگردانی فریماه مسگرنیا که نخستین تجربه کارگردانی او و اولین حضور تیم بازیگرانش بر روی صحنه بود، نمایش «هاراگیری» به کارگردانی افشین واعظی جز نمایش‌های خلاق از یک گروه جوان بوده است که هر 2 نمایش درجذب مخاطب خوب عمل کردند.

نمایش کودک «گروفالو» به کارگردانی آرش شریف زاده، رکوردار جذب مخاطب در شش ماه نخست سال جاری درسالن شماره 3 این مجموعه بوده است. این نمایش در باکس اختصاصی ویژه کودکان به روی صحنه رفت و با استقبال چشمگیر مخاطبان تئاتر درسانسهای صبح وعصربود.

در راستای سیاست های حمایتی، اجرای خیریه «کفخواب» به کارگردانی سعید زارعی و مهسا علافر جزء پروژه های حمایت شده از سوی پردیس شهرزاد بود که تمامی عواید این نمایش خرج تحصیل کودکان بی بضاعت و کار شد.

در تیرماه سال جاری نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد در این مجموعه خصوصی برگزار شد که هیات داوران این جشنواره جزء بهترین کارشناسان و چهره های صاحب نام درحوزه تئاتر بودند، نوید محمد زاده، نادر برهانی مرند، مسعود دلخواه داوران این جشنواره بودند که ١٣ اثر نمایشی انتخاب شده ازمیان 250 نمایشنامه را مورد قضاوت قرار دادند و نمایش «پا» از شهر شیراز به‌عنوان اثر برگزیده این جشنواره شناخته شد و مبلغ ١٥ میلیون تومان جایزه نقدی دریافت و ١٥ شب اجرای عمومی داشت. نمایش «کابوس های دنباله دار» از رشت به‌عنوان نمایش برگزیده دیگر این جشنواره انتخاب و مبلغ هفت میلیون تومان جایزه نقدی اهدا شد و اجرای عمومی «کابوس های دنباله دار» به‌عنوان جایزه غیرنقدی از ١ مهرماه درسالن شماره 1 شهرزاد آغاز می شود.

 دردهه دوم محرم و از 31 شهریورنمایش آئینی مذهبی «سوگ حسین» به مدت 7 شب ب اهمکاری مرکزهنرهای نمایشی به اجرادرخواهدآمد تا مخاطبان بصورت رایگان ازاین گونه جذاب نمایشی درسالنهای تئاترهم استفاده کنند. درحال حاضرحدود 10 گروه نمایشی منتظر اجرا درپردیس تئاترشهرزاد هستند واین مجموعه درحال انتخاب وبررسی آثار جذاب نمایشی برای نیمسال دوم سال 97 است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید