Iranian Agriculture News Agency

حامد همایون:

سیدعلی ضیاء شنبه 24 شهریور میزبان حامد همایون خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ بود و از قطعه جدید محرمی این خواننده در برنامه «فرمول یک» رونمایی شد.

من و بهنام بانی در زیرزمین با هم ملودی می ساختیم!

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی «فرمول یک»، نظرسنجی این قسمت مربوط به انتخاب خواننده موفق تر از بین حامد همایون و بهنام بانی بود که مهمان برنامه این چنین درباره آن واکنش نشان داد: بهنام صمیمی ترین دوست من در عرصه موسیقی است و خیلی دوستش دارم. او مثل برادر کوچکترم است و خودم به او رای می دهم. سه هفته پیش هم کنسرتش بودم.

وی افزود: کوچک ترم از آنم که درباره موسیقی اظهارنظر جدی کنم. موسیقی سلیقه ای است. خیلی ها به من لطف داشتند و از موقعی که تیم ما شکل گرفت اتفاقات عجیب و غریبی افتاد.

من و بهنام بانی در زیرزمین با هم ملودی می ساختیم

همایون که اولین بار صدای او با تیتراژ همین برنامه از تلویزیون پخش شد، در این باره گفت: زمانی که «فرمول یک» را خواندم «به چشمات قسم» و... بیرون آمده و مورد استقبال قرار گرفته بود. آن زمان در استودیویی که در زیرزمین بود من و بهنام با هم کار می کردیم و ملودی می ساختیم و می فروختیم که زندگی مان بگذرد. من تازه از کارم و آموزشگاهی که تدریس می کردم استعفا داده و بیرون آمده بودم و با ورود به تهران دنبال اهدافم بودم. ما سختی های زیادی کشیدیم.

زشت است آدم از خودش تعریف کند!

این خواننده یادآور شد: هرکس دیگری هم که در این نظرسنجی بود به او رای می دادم چون زشت است که آدم از خودش تعریف کند. من صدای بهنام را خیلی دوست دارم و او یکی از عجیب ترین خواننده هایی است که دیده ام.

سیدعلی ضیاء.حامد همایون.فرمول یک

«چتر خیس» یک رکورد 10 ساله را زد

وی با اشاره به آهنگهایی که برای محرم خوانده، تاکید کرد: حرف زدن درباره این آهنگها حالم را دگرگون می کند چون همه آهنگهای محرمی ما اتفاق بوده است. یک جورهایی من و آقای برادران و محسن رجب پور برادر شده ایم. یک موقع برادری خونی است و یک موقع جونی. ما یک جورهایی با هم زندگی می کنیم و حتی با هم باشگاه می رویم. من به این حجم استقبال از چتر خیس فکر نمی کردم. آقای رجب پور هم فکر نمی کرد این کار یک رکورد 10 ساله را بزند.

پدر و مادر مذهبی دارم و از کودکی در دستگاه امام حسین (ع) بزرگ شده ام

همایون ادامه داد: درباره قطعه «هیهات» آقای رجب پور گفت من نذری دارم. من هم مثل شما سید هستم و از بچگی دوست داشتم کاری در این باره بخوانم اما رویم نمی شد. من پدر و مادر مذهبی دارم و از کودکی در این دستگاه بزرگ شدم. مادرم همیشه می گفت دلت نمی خواهد میکروفن دست بگیری و برای امام حسین بخوانی؟ من هم به موسیقی کلاسیک و پاپ علاقه داشتم. یک روز آقای رجب پور به من زنگ زد و گفت به استودیو بیا. در 10 دقیقه ملودی و فاینال وکال هیهات ساخته شد، حالی دست داد و فردای آن روز موسیقی هم تنظیم شد و پس فردا کار بیرون آمد. این برای ما یک نذر هر ساله شد.

این خواننده که در سالجاری حضور کمرنگ تری در عرصه موسیقی داشته در این خصوص به ضیا گفت: امسال اجراهای ما کمتر شد و مشغول استراحت بودم. میکس و مستر این کار هم ساعت 4 صبح تمام شد و حالا با افتخار آن را به مردم تقدیم می کنیم.

رونمایی از قطعه «معجزه» در «فرمول یک»

در ادامه از قطعه جدید حامد همایون به نام «معجزه» در «فرمول یک» رونمایی شد و سپس همایون اظهار کرد: امیدوارم این کار مقبول درگاه الهی و مردم هم قرار بگیرد. تمام عالم برای امام حسین (ع) است.

سه سال گذشته و کسی نتوانسته با «چتر خیس» رقابت کند

این خواننده درباره موفقیت و ستاره شدن در سال 95 بیان کرد: خوشبختانه آن اتفاقی که باید برای من افتاد. وقتی چهره جدیدی وارد موسیقی می شود که بازار خالی است. درباره «چتر خیس» نه تنها کسی دیگر بلکه خود من هم شاید نتوانم مثل آن را تولید کنم. چنانچه سه سال گذشته و ترکی با آن رقابت نکرده است.

مخاطبم کم نشده هر ترکی بیرون داده ام جزو 5 ترک برتر ماه شده

همایون با اشاره به اینکه مردم را در جامعه از نزدیک می بینم. از پشت صحنه همین برنامه شما گرفته تا فرودگاه و... این گفته ضیاء که استقبال از آهنگهایش کم شده را رد و تاکید کرد: هنوز که هنوز است هر ترکی که ما داده ایم جزو 5 ترک برتر ماه شده است.

شوخی قشنگ است اما صحبت های ناجوانمردانه درست نیست

وی درباره حواشی فضای مجازی گفت: در فضای مجازی تا اتفاق خوبی برای کسی می افتد با رگبار ترورش می کنند. آقای رجب پور از اول به من گفت حامد 8 ماه دیگر اینطوری می شود و من باید روی خودم کار می کردم. شوخی قشنگ است اما صحبت های ناجوانمردانه درست نیست.

این خواننده درباره پاپیولار بودن آثارش افزود: موسیقی برای مردم است و مردم آن را زمزمه می کنند. اگر قرار باشد ما موسیقی تولید کنیم که ویژگی های فنی آن فقط برای برخی موزیسین ها قابل فهم باشد که چنین آثاری از قبل بوده و از آن غنی شده ایم. ما به موسیقی مردمی احتیاج داریم با شعر تازه و شاعری که گرچه سواد دارد اما با شیوه جدیدی شعر گفته است.

وی اضافه کرد: به خدا مردم ما خیلی خوبند. ما از روز اول با هم قسم خوردیم دروغ نگوییم و صداقت داشته باشیم. مردم خیلی به ما لطف دارند و خستگی را از تن ما بیرون می کنند.

مردم مرا در این نقطه گذاشته اند و اگر 10 نفرشان دری وری بگویند اتفاقی نمی افتد

همایون در پاسخ به این سوال ضیا که فکر می کنی تا چند سال دیگر می فروشی، گفت: دوستی های خوب و موفقیتهای خوب لطف خدا است. موفقیت از روابط خوب درست می شود. من کسی هستم که برای من برنامه ریزی شده است و من می دانم قرار است فردا و فرداها کجا باشم و چه برنامه ای دارم. درباره امسال هم خواسته آقای رجب پور این بود که من قدری عقب بکشم. چون حجم دیده شدنم خیلی زیاد و ممکن بود اتفاق عکسی بیفتد. مردم مرا در این نقطه گذاشته اند و اگر 10 نفرشان هم دری وری بگویند اتفاقی نمی افتد. باید دلم را بزرگ کنم.

ضیاء در ادامه سوالات تخصصی در حوزه موسیقی را از همایون پرسید و او به تک تک آنها پاسخ صحیح داد.

مردم مطمئن باشید کسی بدون نگاه خدا به جایی نمی رسد

این خواننده سپس خطاب به مخاطبان تصریح کرد: مردم عزیز مطمئن باشید هیچ کسی بدون اینکه خدا نگاهش کند اتفاقی برایش نمی افتد پس هوای کسانی که خدا به آنها نگاه کرده اند داشته باشید چون دلشان نازک است. شاید بعضی ها مثل من محسن رجب پوری نداشته باشند که کمرشان را بگیرد و نگذارد خم شود و دلشان بشکند.

حمید حامی، نیما مسیحا و محمد اصفهانی خواننده های محبوب همایون

وی در پاسخ به اینکه بهترین خواننده ایران را چه کسی می داند، گفت: در موسیقی پاپ نمی توانم یک نفر را نام ببرم اما چند نفر را می گویم. در پاپ کلاسیک حمید حامی و نیما مسیحا و در پاپ سنتی دکتر محمد اصفهانی با اختلاف عجیبی خواننده خاصی هستند.

همایون همچنین در این باره که در ماشین به موسیقی چه کسی گوش می دهد، افزود: در ماشین رادیو گوش می دهم. چون در استودیو مدام با موسیقی طرف هستم. البته اگر بخواهم حالم را خوب کنم موسیقی سنتی گوش می دهم.

این خواننده در پایان گفت: شما صمیمی و دوست داشتنی هستید و خوشحالم که توانستم حال خوبی را با تیتراژ این برنامه قشنگ به مردم منتقل کنم. امیدوارم همیشه چنین فضایی باشد و حرف دل هنرمندان در برنامه ها شنیده شود.

«فرمول یک» با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 17:30 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید