Iranian Agriculture News Agency

شبکه یک سیما به مناسبت ایام محرم، هر شب ساعت 22:15 یک فیلم را روی آنتن می برد.

فیلم های شبکه یک در ایام محرم

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شبکه یک، پخش این فیلم ها از شب گذشته با پخش سینمایی «تکیه بر خورشید» آغاز شد و امشب 25 شهریور هم فیلم تلویزیونی «سجده بر عشق» نمایش داده می شود.

در سجده بر عشق به کارگردانی حسین تبریزی، بازیگرانی چون رامبد شکرابی، سیاوش طهمورث، داود اسدی،کاظم افرندنیا و مریم سلطانی در آن ایفای نقش کرده اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مراد پس از سه سال از زندان آزاد می‌شود. مراسم عزاداری و سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) برپاست. او سراغ خانواده و اقوام خود می‌رود اما از طرف آنها طرد شده و مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد، اما ... .

تله فیلم «رقص روی یخ» به کارگردانی مجید اسماعیلی 26 شهریور پخش خواهد شد. سیروس همتی، یوسف خداپرست، علیرضا استادی، بهار کاتوزی از بازیگران این فیلم هستند که در خلاصه داستان آن آمده است: رحمان جوانی شهرستانی است که با چند کارگر دیگر در یک کارگاه یخ سازی در حومه تهران کار می کند. پدر رحمان بیمار است و او درصدد مهیای کردن پول و گرفتن دستمزد عقب افتاده اش جهت عمل وی می باشد. ایام محرم فرا می رسد و صاحب کارگاه وعده می دهد بعد از ایام عزاداری دستمزدها را پرداخت می کند. 

«راه» نام فیلم تلویزیونی دیگری است که 27 شهریور روی آنتن شبکه یک می رود. این فیلم را کاوه سجادی حسینس کارگردانی کرده و  بابک حمیدیان و بهناز جعفری در آن بازی کرده اند. داستان این سینمایی درباره سفر عده ایی از پزشکان به کربلا در ماه محرم است و زینب مشتاقانه قصد حضور در این کاروان را دارد که متوجه می شود باید نذر پدرش را ادا کند.

تله فیلم «روز عزیز» هم 28 شهریور پخش خواهد شد. مینا جعفر زاده، افشین نخعی، محمد اعلایی، فرهاد بشارتی از بازیگران این فیلم هستند که محسن توکلی آنرا کارگردانی کرده است. در خلاصه داستان فیلم آمده است: ملوک همسر پیر و رنجور حاج قربان است که سالهای سال در خانه اش از هیات عزاداران امام حسین در ظهر عاشورا پذیرایی می کرد. پس از فوت حاج قربان که قیمه ظهر عاشورا را می پخت هر یک از فرزندانش مشکلات زندگی را بهانه کرده و دیگر مراسم نذری را برگزار نمی کردند. 6 سال بعد ملوک به بیماری سرطان کبد مبتلا شده و پزشکان او را جواب می کنند. نوه اش محمد هادی که می داند این آخرین عاشورایی است که مادربزرگش می بیند با تلاش فراوان دایی ها و خاله هایش را دور هم جمع می کند ولی...

برای روز عاشورا نیز فیلم سینمایی «اروند» به کارگردانی پوریا آذربایجانی پخش خواهد شد. این فیلم در ژانر دفاع مقدس هست که در آن سعید آقا خانی، طناز طباطبایی، پانته آ بهرامی ها، مهرداد صدقیان و علی شادمان بازی کرده اند.داستان فیلم هم درباره یونس جانباز اعصاب و روان است که حالا بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره همرزمانش روزگار می‌گذراند. همراه شدن او با یک گروه تفحص اما اتفاقات تازه‌ای را در این جریان سیال ذهن وارد می‌کند.

فیلم تلویزیونی «ظهر روز دهم» به کارگردانی عباس رافعی و بازی پژمان بازغی، فرهاد مهدوی، امیر آقایی و سیاوش طهمورث روز 30 شهریور روی آنتن می رود. داستان این فیلم در مورد تعزیه خوانی روز عاشوراست که یکی از تعزیه خوان ها که در نقش اشقیا خوان و شمر فعالیت می کرد، در صدد پیدا کردن بازیگر مقابل خود برآمد که باید اولیا خوان و در اصل امام حسین (ع) باشد. او در شهر به راه می افتد و به دنبال چنین آدمی می گردد. اما هرچه بیشتر در پی چنین شخصی بر می آید، متوجه این مساله تلخ می شود که بیشتر آدم های جامعه از جنس خود او و در اصل اشقیا خوان هستند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید