Iranian Agriculture News Agency

«گل نساء» توانست جایزه بهترین کارگردانی برای ستار چمنی‌گل و بهترین فیلمبرداری برای محمد فکوری را در جشنواره فیلم «کازان» و بهترین بازیگر زن برای یگانه رجبی در جشنواره فیلم «سالنتو» را کسب کند.

جایزه برای «گل نساء» از دو جشنواره‌

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی فیلم، «گل نساء» Golnesa به کارگردانی ستار چمنی‌گل، با فیلمنامه ویدا صالحی، با مدیریت فیلمبرداری محمد فکوری و با نقش آفرینی سعید داخ، علی محمد رادمنش، یگانه رجبی، ساقی زینتی، مسعود محمدی و ویدا عمویی؛ در جدیدترین اکران بین‌المللی خود، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش فیلم‌های بلند سینمایی و با حضور نویسنده و کارگردان این اثر سینمایی در بخش رقابتی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در روز 17 شهریور ماه جاری (8 سپتامبر 2018) در سالن شماره سینمای هتل «ریویرا» Riviera در شهر کازان در کشور روسیه روی پرده رفت و توانست جایزه بهترین کارگردانی برای ستار چمنی‌گل و بهترین فیلمبرداری برای محمد فکوری را از آن خود کند. «گل نساء» برای تصاحب این جوایز، با 9 فیلم از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، سریلانکا، قزاقستان، مصر، هند و بنگلادش به رقابت پرداخت.

مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور سینماگران حاضر در جشنواره و شخصیت‌هاى مهم فرهنگى و سیاسى تاتارستان و با اجرای رقص محلى تاتارى در سالن «آرمیتاژ» هتل «ریویرا» در شهر کازان در روسیه برگزار شد.

این جشنواره هر ساله با همت وزارت فرهنگ فرهنگ تاتارستان روسیه و شهرداری کازان برگزار می‌شود؛ امسال با شعار «گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و فرهنگ گفت‌وگوها» با حضور فیلم‌ها و شخصیت‌های سینمایی کشورهای مسلمان در روزهای 13 تا 19 شهریور ماه جاری ( 4 الی 10 سپتامبر 2018) در شهر فرهنگی کازان برگزار شد.

شاخص فیلم‌های انتخاب شده شامل؛ انعکاس ارزش‌های انسانی، معنوی و اخلاقی و همچنین سنت‌های فرهنگی و همچنین حمایت از ایده‌های صلح، تحمل و بشریت فارغ از ملیت و وابستگی مذهبی نویسندگان است.

در این دوره از بین‌المللی فیلم «کازان»، تعداد 967 فیلم از سراسر دنیا به دبیرخانه جشنواره ارسال که تعداد 65 فیلم در بخش‌های کوتاه، مستند و بلند سینمایی از 56 کشور انتخاب شدند.  

«گل نساء» همزمان با چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سالنتو» در کشور ایتالیا به نمایش درآمد و یگانه رجبی بازیگر این فیلم توانست جایزه بهترین بازیگر زن این جشنواره را از آن خود کند. 

این جشنواره با نمایش فیلم‌هایی از کشورهای جهان در چنیدن بخش مختلف از جمله؛ سینمای جهان (مسابقه بین‌المللی فیلم بلند)، جهان در فیلم کوتاه (مسابقه بین‌المللی فیلم کوتاه)، ایتالیا در فیلم کوتاه (مسابقه فیلم‌های کوتاه ایتالیا)، مسابقه فیلم‌های کوتاه ساخته شده توسط زنان و پنجره‌ای رو به جهان (مسابقه بین‌المللی فیلم مستند) در روزهای 10 تا 18 شهریور ماه (1 سپتامبر الی 9 سپتامبر 2018) در بندر تریکازه واقع در جنوب ایتالیا برگزار شد. 

فیلم سینمایی «گل نساء» در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش «تمرکز بر سینمای جهان» در چهل و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» Montreal در سالن شماره 12 سینما «کوارتر لاتین» Quarter Latin شهر مونترال در کشور کانادا روی پرده ‌رفت.

تعدادی از عوامل فیلم بلند داستانی «گل نساء» عبارتند از: کارگردان: ستار چمنی‌گل، نویسنده فیلمنامه: ویدا صالحی، مدیر فیلمبرداری: محمد فکوری، صدابردار و صداگذار: بهروز معاونیان، تدوین: کاوه عزیزی، آهنگساز: کارنگ کرباسی، مجری طرح: حسین مرزبان، طراح گریم: ویدا صالحی، مدیر تولید: مریم قاسم‌آبادی، دستیار اول کارگردان: سیاوش رمضان‌لو، دستیار دوم کارگردان: محمد توریوریان، اصلاح رنگ: سامان مجدوفایى، لابراتوار دیجیتال: مهرداد سلیمانى، منشی صحنه: مریم روزبهانی، دستیاران فیلمبردار: حسین صادقی، حمید محمدزاده، ناصح عبدالهی، احمد رضا صادقی، دستیار صدا: سهیل حسین خانی، جانشین تولید: عباس ابویسانی، مدیر صحنه: حامد احمدی، جامه‌دار: طاهره سروری، گروه تدارکات: کیهان علیزاده، علی قدرتی، حمل و نقل: سعید مرادی، بازیگران: سعید داخ، علی محمد رادمنش، یگانه رجبی، ساقی زینتی، مسعود محمدی، ویدا عمویی و ...، مشاور رسانه‌ای: منصور جهانی و منوچهر جهانی و تهیه‌کنندگان: ستار چمنی‌گل، یوسف کریمی، محصول: شرکت سینمایی «ستاک فیلم سنندج».

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید