Iranian Agriculture News Agency

جشنواره منطقه‌ای « آگِر» با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

نفرات برتر جشنواره «آگِر»معرفی شدند
 
به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، آیین اختتامیه شصتمین جشنواره¬ی منطقه‌ای سینمای جوان ملایر« آگِر» شامگاه یک‌شنبه ۱۸ شهریور ۹۷ با حضور با حضور سیدصادق موسوی، مدیرعامل و جمعی از مسؤولان انجمن سینمای جوانان ایران، باب‌الله فتحی، فرماندار ویژه ملایر؛ سعیدکتابی، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار؛ داوود صفی، مدیر روابط‌عمومی فرمانداری؛ رضا جمال‌زاده، رئیس و طالب ترکاشوند، معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر؛ امید وفایی مدیر انجمن سینمای جوانان ملایر و مدیر اجرایی جشنواره، حبیب‌الله حیدری مدیر انجمن سینمای جوانان همدان و جمع کثیری از هنرمندان در سالن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر برگزار شد و آثار برتر در بخش‌های عکس، فیلمنامه و فیلم کوتاه معرفی شدند.
برپایه این گزارش، آراء هیات داوران در هر بخش به شرح زیر اعلام و نفرات برتر جوایز خود را دریافت کردند:
                                           
بهترین پژوهش در فیلم مستند
از میان پنج  نامزد:
- محمدصادق اسماعیلی برای فیلم آشنگ
- الهام معروفی برای فیلم ۳۳۰ سی‌سی خاطره
- محمدرضا زادهوش برای فیلم اَلَست
- غلامرضا جعفری برای فیلم بی‌سرزمین‌تر از باد
- آزاده مسیح‌زاده برای فیلم دوسر بُرد، دوسر باخت
تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به  الهام معروفی برای فیلم « ۳۳۰ سی‌سی خاطره »از اراک اهدا شد.
بخش فیلمنامه
از میان   پنج کاندیدا:
- امیر جلالی برای فیلم ساکنین طبقه آخر
- آرش عباسی برای فیلم شرعی
- ﺍﻣﻴﺮ ﺍﺣﻤﺪ ﻗﺰﻭﯾﻨﯽ و ﻣﺤﻤﺪ ﮐﺮﯾﻢ‌ﭘﻮﺭ برای فیلم روح‌القُدس
- وحید الوندی‌فر برای فیلم کاور
- زیور حجتی برای فیلم فنگ‌شویی وارونه
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به امیر جلالی برای فیلم داستانی «ساکنین طبقه آخر» از یزد تعلق گرفت و تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به  وحید الوندی‌فر برای فیلم داستانی «کاور» از همدان اختصاص یافت.
بخش تصویربرداری
از میان پنج نامزد:
- مجتبی اسپنانی برای فیلم اَلَست
- امین باقری برای فیلم بالین
- محمدرضا جهان پناه برای فیلم یک شب
- مسلم تهرانی برای فیلم کاور
- محمدصادق داوری برای فیلم فنگ‌شویی وارونه
با تقدیر از محمدرضا جهان‌پناه برای فیلم‌برداری فیلم «یک شب»، تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به محمدصادق داوری برای فیلم داستانی «فنگ‌شویی وارونه» از اصفهان اهدا شد.
بخش تدوین
از میان  پنج  کاندیدا:
-مانا میهن برای فیلم جایی که خرگوش‌ها خواب می‌بینند
-محمد کریم‌پور و ﺍﻣﻴﺮﺍﺣﻤﺪ ﻗﺰﻭﯾﻨﯽ برای فیلم روح‌القدس
- محمد کریم‌پور برای فیلم گم و گور
- فرید دغاغله برای فیلم ۳۳۰ سی‌سی خاطره
- پویان شعله‌ور برای فیلم کاور
تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به  محمد کریم‌پور برای فیلم‌های «گم و گور» و «روح‌القدس» از یزد اختصاص یافت.
بخش صدا
از میان  ۵  نامزد:
- علی بلندنظر، سامان شهامت و محمدرضا مکی برای فیلم بالین
- وحید رضویان و بهمن اردلان برای فیلم تاول
- علی کاظمی‌نژاد و علیرضا نکولعل برای فیلم ۱۳۷۶۹
- ارسلان ثابت و مهسا غفارزادگان برای فیلم اَلَست
- حمید سلمان و بهروز شهامت برای فیلم ساکنین طبقه آخر
تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال وجه نقد را علی کاظمی‌نژاد و علیرضا نکولعل برای صدای فیلم داستانی «۱۳۷۶۹» از اصفهان از آن خود کردند.
بخش بهترین فیلم پویانمایی
از میان  ۳   کاندیدا:
- علی زارع قنات‌نوی برای فیلم چشم‌انداز خالی
- نرگس رستمی‌معز برای فیلم دیده‌بان
- سیف‌الله یزدانی برای فیلم زنده‌باد
تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به نرگس رستمی‌معز برای فیلم «دیده‌بان» از همدان اهدا شد.
بخش بهترین فیلم مستند
از میان   ۵  نامزد:
- الهام معروفی  برای فیلم ۳۳۰ سی‌سی خاطره
- محمدصادق اسماعیلی برای فیلم آشنگ
- حجت طاهری برای فیلم زندگی روی خاکریز
- محمد سلیمی‌راد برای فیلم شوتی
- غلامرضا جعفری برای فیلم بی‌سرزمین‌تر از باد
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به حجت طاهری برای فیلم «زندگی روی خاکریز»  از شیراز اهدا شد و تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال وجه نقد را  محمدصادق اسماعیلی از کرمان برای فیلم «آشنگ» به خود اختصاص داد.
بخش بهترین فیلم تجربی
از میان  ۳   کاندیدا:
- احسان شادمانی برای فیلم بالین
- محدثه تیموری برای فیلم تراداد
- علیرضا ربیع‌مقدم برای فیلم دخمه
تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به احسان شادمانی برای فیلم «بالین» از شیراز اهدا شد.
بخش بهترین فیلم داستانی
از میان  ۵  نامزد:
- وحید الوندی‌ فر برای فیلم کاور
- زیور حجتی برای فیلم فنگ‌شویی وارونه
- داریوش شهبازی برای فیلم شرعی
- امیر جلالی برای فیلم ساکنین طبقه آخر
- مرتضی شمس برای فیلم تاول
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به داریوش شهبازی برای فیلم «شرعی» از ملایر اهدا شد و تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را زیور حجتی برای فیلم «فنگ‌شویی وارونه » از اصفهان از آن خود کرد.
 بخش استعداد جوان
تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشترکاً به ابوالفضل حسینی‌پور برای فیلم «پناه» و  علی واعظی‌نسب  برای فیلم «آی سی یو» از یزد  اهدا شد.
جایزه بزرگ جشنواره
تندیس جشنواره و مبلغ  ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به سینا شعربافی و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر همدان برای فیلم داستانی «کاور» اهدا شد.
جایزه ویژه مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به پیشنهاد هیدت داوران
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به ایمان توفیقی‌کیا سوژه فیلم مستند «دایره کوچک ما»  از اصفهان اهدا شد.
بخش فیلمنامه
• لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به سیدمهدی موسوی‌آزاد از  قم برای فیلمنامه «مرز شیشه‌ای»  اهدا  شد.           
• لوح تقدیر و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان نفر سوم به پیمان هاشمی از  ملایر برای فیلمنامه « پ مثل ... » اختصاص یافت.
• دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان نفر دوم به اعظم جعفری رستگار از   همدان برای فیلمنامه «پیوند» اهدا شد.
• تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان نفر اول به محمدرضا مرادی از  اراک برای فیلمنامه «اسبها به گوش می ایستند! » تعلق گرفت.
• لوح تقدیر فیلمنامه اقتباسی و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به صدیقه ابراهیمی  از  قم برای فیلمنامه «جا منهای جا»  اهدا شد. 
• تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به عنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی را اعظم جعفری رستگار از  همدان برای فیلمنامه «تمام دیوارها را خراب کن » از آن خود کرد.
بخش عکس
• لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به امین دهقان برای عکس «پل خواجو» از اصفهان رسید.
• لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به بابک مهرافشار از اصفهان برای عکس «مرد روستایی» تعلق یافت.
• لوح تقدیر و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان عکس سوم به روح‌الله صالحی از  اراک برای عکس «امید» اهدا شد.
• دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان عکس دوم به محمدحسین پاکدل از خمینی‌شهر برای عکس  «خروس»  اختصاص یافت.
• تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان عکس اول به  منصور وحدانی از  میناب  برای مجموعه آثار رسید.
• لوح تقدیر و مبلغ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان بهترین استعداد جوان بخش عکس به مریم دشتی از تویسرکان برای عکس « ارتباط نسل‌ها » اختصاص پیدا کرد.
• لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را به‌عنوان بهترین استعداد جوان بخش عکس بهنام ذوالفقاری از نهاوند برای عکس «انفرادی» دریافت کرد.
• تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان بهترین مجموعه‌‌عکس به عباس ونایی برای مجموعه عکس «سی و هشت» از  ملایر رسید.
• لوح تقدیر بخش ویژه جشنواره به اکبر احمدی برای مجموعه‌عکس «خنیاگر» از ملایر اهدا شد.
شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان  از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ شهریورماه سال ۱۳۹۷به مدت چهار روز در استان همدان، شهر ملایر با حضور استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان،یزد، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان توسط انجمن سینمای جوانان ایران، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ملایر و فرمانداری ویژه شهر ملایر برگزار شد.


 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید