Iranian Agriculture News Agency

نمایش «مرگ و پنگوئن» مستند می شود.

نمایش «مرگ و پنگوئن» مستند می شود

 

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی نمایش، از دهه های قبل، نمایش تله تئاتر از تلویزیون و در سال های اخیر نیز عرضه فیلم از اجرای تئاترهای روی صحنه به شکل معمول درآمده است، هم چنین تجربه‌ ساخت فیلم مستند براساس فیلم های سینمایی نیز (همچون مستند فیلم فروشنده که در گروه هنر و تجربه اکران شد یا مستند هامون بازها و ...) برای فیلم سازان سینمای مستند فراهم شد، اما این بار برای نخستین بار شاهد ساخت مستندی از بابک مینایی کارگردان مستندساز کشورمان برای نمایش مرگ و پنگوئن به کارگردانی پیام دهکردی خواهیم بود.

این فیلم مستند به فضای پیشین تا به اجرا رسیدن یک تئاتر در سطح عالی، در ایران می پردازد. نمایش مرگ و پنگوئن از روز یکشنبه ۱۱ شهریور ماه اجرای خود را در سالن چهارسو تئاتر شهر آغاز کرده است، اما تصویر برداری فیلم مستند براساس این تئاتر، پیش از انتخاب بازیگران و از اولین جلسات انجام تمرین ها و طراحی ،ساخت دکور ، نور و لباس ، موسیقی ، گریم و مراحل بازبینی نمایش و کارشکنی و سختی های به اجرا در آمدن این اثر آغاز شده است و تا شب پایانی اجرای نمایش مرگ و پنگوئن ادامه خواهد داشت. مخاطبان این فیلم مستند، علاقه مندان هنرهای نمایشی، دانشجویان تئاتر، گروه های تئاتر دور از پایتخت و افراد علاقه مند به پشت صحنه یک نمایش تئاتر هستند که فرصت خوبی را برایشان فراهم می آورد.

بابک مینایی دانش آموخته تئاتر و از شاگردان استاد مرحوم حمید سمندریان است و پیش از این کارگردانی مستند هایی همانند آسید مهدی، ژانویه سیاه، ص مثل صدا، شیخ رضا، راوی جاده ابریشم را بر عهده داشته است.

نمایش مرگ و پنگوئن براساس رمانی به همین نام نوشته آندره کورکف، به بازنویسی محمد چرمشیر توسط پیام دهکردی تا اواسط مهر ماه هر شب (به جز شنبه ها)  از ساعت ۲۰/۳۰ در سالن چهارسو تئاتر شهر به روی صحنه می رود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید