Iranian Agriculture News Agency

گالری مژده عصر جمعه دوم شهریور میزبان حراج تابستانی عکس از 78 هنرمند عکاس خواهد بود.

از کیارستمی تا چهار نسل عکاسی ایران در گالری مژده

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی مجموعه،کیوریتوری این نمایشگاه که از چهار نسل عکاسی ایران آثاری را به تماشا و فروش می گذارد به عهده بابک حقی ست و چه از نظر تکنیک و چه رویکرد موضوعی طیف گسترده ای از سلایق را بازتاب می دهد. 

آثار بسیاری از عکاسان به نام ایران در این رویداد حضور دارد: «عباس کیارستمی، آرمان استپانیان، شادی قدیریان،سیامک زمردی،افشین شاهرودی، فرشاد فرشته حکمت، نادر داوودی، بابک کاظمی، مجید کورنگ بهشتی، فرشاد فدائیان، مسعود زنده روح کرمانی، اشکان تیرداد، آزیتا سمناک،سروش میلانی زاده ،وحید تهامی، مهسا کریمی، سارا ساسانی،روشنک صدر،امید محکمی... »

بابک حقی در بخش هایی از بیانیه این نمایشگاه نوشته است:« ... آنچه شما می خرید نه یک عکس که بهای نگاه شخصی هنرمند و هنر او در پالایش واقعیت بیرونی و برجسته کردن یک مفهوم است.اما چرا هنوز مخاطبین و خریداران آثار هنری به اندازه کافی به آثار عکاسی در مقایسه با سایر هنرهای زیبا اقبال نشان نمی دهند و چگونه می توان آنها را بیشتر با ارزش عکس در مقام اثر هنری آشنا کرد؟ نمایشگاه ها و حراج های متمرکز بر فروش و معرفی عکس، شاید گامی مفید برای راه یابی هر چه بیشتر این بخش از آثار هنری به سبد کالای عموم دوستداران هنر و همچنین خریداران و مجموعه داران حرفه ای آثار هنری باشد.در این نمایشگاه سعی بر آن بوده که آثاری از عکاسان حرفه ای ایرانی در سطوح مختلف هنری، دیدگاه ها و ژانرهای متفاوت جمع آوری شود و شاید این بستر گسترده اثباتی باشد بر توانمندی های عکاسان هنرمند ایرانی برای حضور پررنگ تر این هنر در بازار هنر داخلی و خارجی... »

حراج تابستانی عکس پس از افتتاح در عصر دوم شهریور تا نهم شهریور در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک 27، زنگ اول همه روزه (غیر از شنبه) از ساعت 12 الی 20 و روزهای جمعه از ساعت 16 الی  20 دایر است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید