Iranian Agriculture News Agency

پای ترانه «خوزستان» وسط است؟!

محسن چاوشی که از اواخر سال گذشته و به قول خودش از 9 ماه پیش پیگیر مجوز «ابراهیم» بود، امروز تهدید به انتشار بدون مجوز این آلبوم کرد.

اولتیماتوم چاوشی برای صدور مجوز آلبوم جدیدش

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری ایانا، این خواننده امروز با انتشار پستی در اینستاگرام خود از به طول انجامیدن صدور مجوز آلبوم هجدهم خود با عنوان «ابراهیم» گلایه و تلویحا تهدید کرد که اگر تا بیستم مرداد ماه جاری این اتفاق رخ ندهد، آنرا بدون مجوز منتشر خواهد کرد.

پیش از این شایعه ای مبنی بر ممنوع الکاری چاوشی به دلیل مضمون ترانه «خوزستان» که خرداد امسال منتشر کرد شنیده میشد، اما توسط او رد شد. با این حال گفته می شود احتمال دارد همین ترانه روی روند صدور مجوز آلبوم ابراهیم خلل ایجاد کرده است.

چاوشی در ایسنتاگرام خود نوشته:«در ابتدای فعالیتم بعد از شش سال تلاش برای دریافت مجوز و فعالیت به صورت رسمی در چارچوب معین همیشه تلاش کرده‌ام در اصول و قوانین حالا یا موافق یا بعضا مخالف سلایق شخصی‌ام جهت احترام قدم بردارم اما حالا ...

من از مفصل این نکته مجملی گفتم

تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل

نظر به پیگیری‌های مکرر تهیه‌کننده و مدیر اجرایی آلبوم «ابراهیم» تا این لحظه موفق به دریافت مجوز از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نشدیم.

با توجه به وقفه طولانی مدت و احترام به مخاطبینم و جهت دل‌گرمی این روزهای سخت به اتفاق تهیه‌کننده تصمیم به انتشار آلبوم در مرداد ماه گرفتیم. بدیهی است که تا تاریخ ۲۰ مرداد ماه مثل ۹ ماه پیش منتظر می‌مانیم در غیر این صورت با احترام تقدیم خواهد شد. آلبوم دارای کپی‌رایت بین‌المللی است و قوانین حق و حقوق مولفین و مصنفین رعایت خواهد شد».

چاوشی این متن را با مصرع «من غریبم و غریب را کاروانسرا لایق است» از دیوان شمس به پایان برده است. او بهمن دو سال پیش هم از این مصرع در زمانی استفاده کرده بود که یک تنظیم کننده لس آنجلسی در برنامه استعدادیابی شبکه ماهواره ای من و تو صحبت‌هایی جنجالی در ارتباط با دستکاری شدن صدای چاوشی مطرح کرده بود.

حال باید دید واکنش مدیران دفتر موسیقی وزارت ارشاد در مقابل این اولتیماتوم چاوشی چه خواهد بود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید