Iranian Agriculture News Agency
روایت بی‌پرده تاریخ «از نیمه خرداد»

پخش مستند «از نیمه خرداد»  تولید شبکه مستند سیما با موضوع آغاز رهبری حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از امشب 13 مرداد ساعت 22 در این شبکه آغاز می‌شود. 

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، «از نیمه خرداد»  که با همکاری موسسه پژوهشی_فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود 50 دقیقه‌ای ساخته‌شده، با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر انقلاب را روایت خواهد کرد.

این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در خرداد سال 68 و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین بار رونمایی می‌کند.

اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در 15 مرداد سال 68 نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند.

استعفای آیت‌الله منتظری،  چگونگی پذیرفتن این استعفا توسط امام (ره) و بررسی آن در اجلاس مجلس خبرگان، اصل ولایت‌فقیه و چگونگی ورود آن به قانون اساسی، ارتباط آیت‌الله خامنه‌ای با امام خمینی (ره) و انقلاب و دلایل انتخاب ایشان برای رهبری  و.. ازجمله مباحثی است که در این مستند به آن‌ها پرداخته‌شده است.

این مستند با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته و روایتی بی‌پرده از تاریخ معاصر ارائه می کند.

ناصر طهماسب راوی «از نیمه خرداد» است، مستندی که  13، 14 و 15 مرداد ساعت 22 از شبکه مستند پخش و روز آینده ساعت 10 بازپخش می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید