Iranian Agriculture News Agency
تصاویری نگران کننده از خشکی زاینده رود در قاب «سیمین»

 

فیلمبرداری «سیمین» در اصفهان از نیمه گذشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر ایانا، فیلم سینمایی «سیمین» به کارگردانی مرتضی آتش زمزم با موضوع علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم بویژه کشاورزان و دامداران همچنان در اصفهان ادامه دارد و تاکنون بیش از نیمی از آن جلوی دوربین رفته است. سازندگان در لوکیشنهای اصفهان از جمله زاینده رود و تالاب گاوخونی، تصاویری ناراحت کننده از خشکی زیست بوم این مناطق و بحران خشکسالی و کمبود آب را به تصویر کشیده اند که در دل روایت و پس زمینه قصه به چشم می خورد.

قصه در فضایی استعاری روایت می شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است.

فیلم کوششی است برای جلب توجه افکار عمومی و جامعه جهانی به خشکی دریاچه زاینده رود و کمک به احیای آن با برنامه ریزی های کارشناسی و بلند مدت.

بازیگران فیلم عبارتند از: محمدرضا هدایتى ، لاله اسکندرى ، محمد فیلى ، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری،مریم نقیب الذاکرین و (بازیگران کودک و نوجوان): امیرعباس رضایى و مریم عرب جعفرى.

آتش زمزم تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

سازندگان با تدوین همزمان پروژه توسط کاوس آقایى در تلاش هستند تا فیلم را براى حضور در جشنواره بین المللى کودک و نوجوان اصفهان آماده مى کنند.

عوامل اصلی فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: مرتضی آتش زمزم، نویسندگان:کریم رناسیان و خزر مهرانفر،مشاور پروژه: مهدى طاهرى، مدیر فیلمبرداری: محمد فضیله،طراح صحنه و لباس: وحید لارى،دستیاران صحنه: حسام حیدریان و مهدى پرچمی،دوخت لباس و جامه دار: فاطمه جهانى،طراح گریم: علی بهادرى،مجرى گریم بانوان: صفا درویش زرگر،صدابردار: مسعود اردلانى،دستیار صدا: علی کاظمی،عکس: رضا سلطانى،برنامه ریز: کریم رناسیان،دستیار دوم کارگردان: حسین توکلى،منشی صحنه: مریم نقیب الذاکرین،مدیر تولید:مجتبى آتش زمزم،مدیر تدارکات: محمود کریمی،دستیارتدارکات: مهدى حمید، على توکلى،حمید چلمغانى و مهدى چلمغانى،هماهنگی تولید: امیر ناصر سلطانی،مجریان طرح: رضا شاکری، بهرام زنده دل،دستیار تهیه کننده: ابوالفضل آتش زمزم،دستیاران تصویر: علی کرمى ، همت منتظرى،محمد قربانى، حامد قطبى و آرمین ذوالفقاری.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید