Iranian Agriculture News Agency
«برگ جان» در هفته هنرهای تلویزیونی و فیلم‌های گردشگری آسیا در چین

فیلم سینمایی «برگ جان» به کارگردانی ابراهیم مختاری در هفته هنرهای تلویزیونی و فیلم‌های ترغیب کننده گردشگری آسیا در شهر «تای ژو» در کشور چین روی پرده رفت.

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی فیلم، «برگ جان» Leaf of Life به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ابراهیم مختاری و با حضور این فیلمساز پیشکسوت سینمای ایران؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران روز گذشته دوشنبه 30  جولای 2018 در هفته هنرهای تلویزیونی و فیلم‌های ترغیب کننده گردشگری آسیا 2018 Asia Tourism-Induced Film & TV Arts Week در شهر ساحلی «تای ژو» Taizhou در استان ژجیانگ شرقی در کشور چین به نمایش درآمد. «تای ژو» یکی از بهترین نقاط فیلمبرداری در کشور چین است که در سال‌های اخیر، در این شهر، صدها اثر سینمایی و تلویزیونی ساخته شده است.

هفته هنرهای تلویزیونی و فیلم‌های گردشگری آسیا توسط انجمن هنرمندان تلویزیون چین، اداره مطبوعات، انتشارات، رادیو، فیلم و تلویزیون کشور چین و با هدف توسعه صنعت گردشگری و صنایع محلی ترویج و همچنین تبادل گردشگری و فرهنگی در صنایع فیلم و گردشگری در سراسر کشورهای آسیایی تأسیس شده است.

این دوره با بیش از 1200 فیلم سینمایی و تلویزیونی و همچنین با حضور 400 میهمان از 23 کشور جهان از جمله؛ ایران، آمریکا، فرانسه، روسیه، ژاپن، چین، ارمنستان، گرجستان، استرالیا، مالزی، قزاقستان، فرانسه، هندوستان، سنگاپور، امارات، ازبکستان، ترکیه، تایلند، اسپانیا و ... و با برپایی انجمن‌ها، سمپوزیوم‌ها و نمایشگاه‌های مختلف گردشگری در روزهای (29 جولای تا 1 آگوست 2018) در شهر توریستی «تای ژو» در کشور چین برگزار می‌شود.

فیلم سینمایی «برگ جان» در آخرین نمایش خارجی خود، با حضور «فردریک یگر» Frédéric Jaeger رئیس انجمن منتقدان آلمان در روز شنبه 12 خرداد ماه امسال (2 جون 2018) در سینمای «هاکشه هوفه» Hackesche Höfe Kino در نخستین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در شهر برلین روی پرده رفت. این جشنواره در روزهای 9 تا 13 خرداد ماه امسال (۳۰ می تا ۳ جون 2018) در سینمای «هاکشه هوفه»در شهر برلین در کشور آلمان برگزار ‌شد.

در فیلم سینمایی «برگ جان» که سعید پورصمیمی، مهدی احمدی و مریم مقدم در آن به ایفای نقش می‌پردازند؛ جایزه «اینالکو» INALCO؛ مؤسسه ملی زبان و ‌تمدن شرقی را از طرف هیئت داوران «چهره‌های سینمای معاصر آسیا» در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی «وزول» Vesoul در کشور فرانسه دریافت کرده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید