Iranian Agriculture News Agency

امین غفاری با ارکستر فیلارمونیک باکو روی صحنه می رود.

امین غفاری با ارکستر فیلارمونیک باکو روی صحنه

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی پروژه،این کنسرت روز سه‌شنبه 23 مردادماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

 امین غفاری نوازنده و سولیست ویولن برای اولین بار در ایران به همراهی ارکستر فیلارمونیک باکو آذربایجان با اجرای قطعات کلاسیک و آذری و موسیقی فیلم به رهبری وحید علیپور به صحنه می‌رود.

غفاری درباره این کنسرت گفت: در این کنسرت آثاری از سارازات (زیگونروایزن) سنت سانس (روندو کاپریچیو) کرایسلر، امیرف، مونتی و...اجرا می‌شود.

او ادامه داد: خیلی خوشحالم که قرار است با ارکستر فیلارمونیک باکو در تالار وحدت سولو بنوازم و قطعاتی را که دوست دارم اجرا کنم. امیدوارم این اجرا مورد استقبال هنردوستان قرار بگیرد.

غفاری همچنین گفت: ما پیش از برگزاری این کنسرت در تیرماه اجرای موفقی را در تاریخ 22 تیرماه در شهر بجنورد داشتیم و در ادامه نیز کنسرت تهران و دیگر شهرها را خواهیم داشت. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و موسیقی بی کلام بیشتر مورد حمایت مسئولین و اصحاب رسانه قرار بگیرد.

این نوازنده اضافه کرد: ارکستر فلارمونیک باکو اردیبهشت سال 94 به سرپرستی و رهبری وحید علی پور تشکیل شد و از همان ابتدا با کنسرت‌های در سالن آکادمی موسیقی باکو کار خود را آغاز کرد. این ارکستر از 36 نوازنده تشکیل شده که ترکیب‌بندی آن‌ها برای این کنسرت به صورت زهی و بادی برنجی و چوبی و کوبه‌ای خواهد بود. اعضای گروه از نوازنده‌های جوان آذربایجان هستند که کنسرت‌های زیادی در قالب سولیست ارائه داده‌اند و مقام‌های مختلف در فستیوال‌های جهانی کسب کرده‌اند.

این کنسرت روز سه‌شنبه 23 مردادماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید