Iranian Agriculture News Agency
خاطره کتایون امیرابراهیمی از ناصر ملک مطیعی

کتایون امیرابراهیمی بازیگر پیشکسوت سینما، پس از چهل سال از همکاری با عارف، بهروز وثوقی، ناصر ملک مطیعی، منوچهر وثوق، علی حاتمی و بیک ایمانوردی، نسبت فامیلی با صادق هدایت و ناگفته های حضورش در سینمای فیلمفارسی گفت.

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سایت تماشا، کتایون امیرابراهیمی در گفت و گویی جنجالی و بی پرده از حواشی حضور بازیگران زن در سینمای پیش از انقلاب، خاطراتش از ستارگان مرد و کارگردانان معروف آن سالهای سینما گفت و در بخشی از این گفتگو در خصوص بهروز وثوقی که یکی از همبازی هایش در فیلم های سینمایی بود تصریح کرد: بهروز وثوقی در آن روزهایی که برای دکتر کوشان بازی می‌کرد، چندان موفق نبود اما از زمانی که به سمت مولن روژها و آقای میثاقیه آمد، بازیگری اش اوج گرفت.

می گفتند بهروز وثوقی با خواهر شاه رابطه عاشقانه دارد

کتایون در خصوص حواشی اطراف بهروز وثوقی گفت: آن روزها می گفتند که بهروز وثوقی با خواهرش شاه رابطه عاشقانه دارد، اما به نظر من این حرفها تنها شایعاتی بود برای افزایش شهرت او.

صادق هدایت از اقوام پدرم بود

کتایون امیر ابراهیمی در خصوص نسبت فامیلی اش با صادق هدایت گفت: صادق هدایت یکی از اقوام پدرم بود و پدر من و صادق هدایت سالهای جوانی را در کنار هم گذرانده بودند.

سر صحنه یکپارچه آقا با ملک مطیعی قهر کردم

کتایون در خصوص همکاری با ناصر ملک مطیعی در فیلم یک پارچه آقا گفت: اولین روزی که سر صحنه فیلم یکپارچه آقا به کارگردانی ناصر ملک مطیعی رفتم، ناصر به دلیل اینکه من مشغول صحبت کردن با تلفن بودم در حضور برخی عوامل با تندی با من سخن گفت و من هم از سر صحنه فیلمبرداری قهر کردم و به شهر اصفهان رفتم و ناصر ملک مطیعی و عوامل فیلم هرچقدر گشتند و نتوانستند مرا پیدا کنند، خلاصه پس از مدتی به صحنه فیلمبرداری برگشتم، اما پس از آن ناصر همیشه با خوشرویی با من برخورد می کرد.

همه می گفتند شبیه الیزابت تیلوری!

بازیگر فیلم گردش روزگار در خصوص شباهتش با الیزابت تیلور بازیگر مشهور سینمای هالیوود گفت: در آن سال‌ها خیلی ها به من می‌گفتند که شبیه الیزابت تیلور هستی و حتی آقای اخوان به من می گفت تو از تیلور هم زیباتری و من در جواب می‌گفتم هندوانه شریف آبادی زیر بغل من نگذارید!

اکران یک حسن کچل در سال 49، 9 میلیون فروش کرد

بازیگر پیشکسوت سینما درباره همکاری با علی حاتمی در فیلم حسن کچل اظهار داشت: علی حاتمی خیلی ماه بود، خدا رحمتش کند، آنقدر پسر پاک و ساده ای بود که خدا می داند، اما حیف شد، یادم می آید اکران یک حسن کچل در آن سال ها ۹ میلیون فروش کرد، در این میان دستمزد من ۱۰ تومان بود و دستمزد صیاد ۱۲ تومان.

کارگردان «زنی به نام شراب» از نقش من زد

بازیگر فیلم «زنی به نام شراب» در خصوص بازی در این فیلم ادامه داد: در میانه های این فیلم من از سر صحنه فیلمبرداری قهر کردم چون کارگردان به من گفته بود قرار است از نقش من کم کند، من هم به کارگردان گفتم اشکالی ندارد، از نقش من بزن و به نقش فریبا خاتمی اضافه کن، فردای آن روز با اولین پرواز به تهران آمدم.

منوچهر وثوق عاشق پارنترهایش در فیلم های سینما می شد

بازیگر فیلم درختها ایستاده میمیرند در خصوص منوچهر وثوقی و همبازی شدن با او تاکید کرد: من بازی منوچهر وثوق را چندان قبول نداشتم چون به نظر من بازیگری اش به تکامل نرسیده بود و از طرف دیگر او هم از آن افرادی بود که به محض همبازی شدن با پارتنر خانم، عاشقش می شد!

آقای گله را با دستبند از سر صحنه فیلمبرداری بردند

بازیگر فیلم «شب فرشتگان» درباره حضور در فیلم به کارگردانی فریدون گله بیان کرد: خاطره جالب این فیلم روز اول فیلمبرداری بود که همسر فریدون گله مهریه اش را اجرا گذاشت و دو پاسبان در روز اول فیلمبرداری سر صحنه آمدند و آقای گله را با دستبند بردند.

پدرم مخالف هنرپیشگی من بود

بازیگر فیلم «گذشت بزرگ» در خصوص نظر خانواده اش درباره ورود به عالم سینما تصریح کرد: پدرم معتقد بود که محیط سینما مزخرف است و به همین دلیل مخالف حضور من در چنین محیطی بود.

ایرج قادری می گفت تو با همه بازیگرها فرق داری

وی درباره فیلم عطش و همکاری با ایرج قادری گفت: برای فیلمبرداری فیلم عطش به شهر همدان رفتیم، ایرج قادری بسیار خوش خلق بود و به من می گفت تو با تمام بازیگران سینما فرق داری.

از شمسی پهلوون به بعد با فروزان قهر بودم

کتایون درباره فروزان بازیگر فیلمهای فارسی تاکید کرد: از فیلم شمسی پهلوان با فروزان قهر بودم چون پشت سر من صحبت‌هایی کرده بود که به گوش من رسید و من به آقای اخوان گفتم به این خانم بگویید به من نزدیک من نشود، چون ممکن است با او درگیر شوم.

همسر عارف گفته بود فقط می توانی مقابل کتایون بازی کنی!

این بازیگر در خصوص همبازی شدن با عارف در فیلم‌های عشق آفرین و ازدواج ایرانی گفت: همسر عارف به عارف گفته بود تنها می توانی مقابل کتایون بازی کنی، چون سایر بازیگران زن سینما ممکن است تو را بلند کنند. اما کتایون این کاره نیست!

همزمان با امام خمینی در پاریس بودم اما نتوانستم ببینمشان

کتایون با اشاره به اینکه در سال‌های پیش از انقلاب که امام خمینی در پاریس بودند، او هم در پاریس حضور داشت گفت: خیلی دوست داشتم در آن سالها با امام خمینی دیدار داشته باشم، اما عده دورش بودند که مانع ملاقات با او می شدند.

بیک ایمانوری شخصیت بالایی داشت

بازیگر فیلم غم ها و شادی ها در خصوص رضا بیک ایمانوردی تصریح کرد: بیک ایمانوردی شخصیت بسیار بالایی داشت.

از رامبد جوان دلخور شدم

بازیگر فیلم ورود آقایان ممنوع در خصوص دلخوری از رامبد جوان ادامه داد: من برای اسمم احترام بسیاری قائل هستم، اما این مسئله در تیتراژ فیلم ورود آقایان ممنوع رامبد جوان لحاظ نشده بود از طرف دیگر نقش من در این فیلم خیلی کم بود و من چنین انتظاری نداشتم.

به جوانان می گویم وارد سینما نشوند

کتایون با اشاره به اینکه فیلم حسن کچل بده در راه خدا درخت ها ایستاده می میرند را از سایر فیلم هایش بیشتر دوست دارد تاکید کرد: اگر به گذشته باز می‌گشتم باز دلم می خواستم هنرپیشه به شوم و اگر بخواهم جوانان دوستدار هنر را نصیحت کنم به آنها می‌گویم که در شرایط الان وارد دنیای سینما نشوند.

وزارت ارشاد به هنرمندان پیشکسوت رسیدگی کند

وی در پایان خاطر نشان کرد: از مهمترین وظایف وزارت ارشاد این است که حواسش به هنرمندان پیشکسوت که دچار مشکلات هستند باشد و از آنها حمایت های تحت لوای بیمه و خدمات درمانی و رفاه داشته باشد.

 ویدئوی کامل گفتگوی کافه تماشا با کتایون امیرابراهیمی بازیگر سینما، در سایت اشتراک ویدِئوی تماشامنتشر شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید