Iranian Agriculture News Agency

نمایش «هاراگیری» به کارگردانی افشین واعظی با پرداختن به موضوع خودکشی سعی دارد وجود خدا درزندگی انسان را به گونه ملموس تر به تصویر بکشد.

نمایش «هاراگیری» از وجود خدا در زندگی می گوید

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی نمایش،افشین واعظی کارگردان نمایش «هاراگیری» گفت:این مجموعه بانگاهی به عملکردها و درگیریهایی که در طول سی سال زندگی برای شخصیت اصلی داستان رقم خورده سعی دارد،نیم نگاهی به موضوع خودکشی که از معضلات اجتماعی محسوب می شود نیز داشته باشد.

او در پاسخ به سوال اینکه چرا مخاطب در ابتدای نمایش دچار نوعی سردرگمی می شود بیان کرد: اجرای این نمایش به گونه ای طراحی شده که بازیگران آن با نوعی پیچیدگی برنقش ها اثر را روی صحنه ببرند تابا درگیر کردن  ذهن مخاطب سیری چالشی به اثر ببخشند.

این کارگردان جوان افزود: نمی توان ژانری برای نمایش هاراگیری در نظر گرفت؛ بنابراین مخاطب با دیدن نمایش با توجه به سلیقه و درک موضوعی این اثر و برداشت خود به نوع ژانر به آن نگاه میکند.

واعظی گفت: در بخش کارگردانی نسبت به طراحی صحنه اتفاقی که افتاد که با همین فضای اصلی صحنه یعنی بلک باکس نمایش را به سمت جلو هدایت کنیم.طراحی لباس در نمایشهاراگیری را بسیار دوست دارم، چرا که طراحی های نقش بسته روی لباس کاراکتر ها با توجه به نقش ها صورت گرفته بود.

او در خصوص محوریت این نمایش گفت: هر فردی می تواند هر عقیده ای داشته باشد و درون هر کسی ممکن این اتفاق ظاهر شود و با مثالی ساده می توان گفت انسان در شرایط سخت و در های بسته بیشتر به سمت خدا سوق پیدا می کند و ما در اجرای این نمایش سعی کردیم خدا و مذهب را برای مخاطب به نوعی ملموس جلوه دهیم.

وی در خصوص مهمانان ویژه این اثر نمایشی اظهار داشت:در نظر داریم هر شب در فضای مجازی افرادی که در طول تاریخ خودکشی  کردند و  بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد را به عنوان مهمان اعلام می کنیم.

او در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم مسئولین مربوطه از همه نمایش هایی که به صورت دلی به روی صحنه می روند پشتیبانی و حمایت کنند که تئاتر انقدر مهجور نباشد.

 افشین واعظی نمایش «قی قاج» به نویسندگی فاطمه دولت ابادی را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

 

پانته آ بهرام:برای هر رشدی درد کشیدن لازم است

 

پانته آ بهرام بازیگر مطرح تئاتر، سینما و تلویزیون نیز در خصوص نمایش هاراگیری گفت: یکی از جذاب ترین اتفاقاتی که برای آدم رقم می خورد، بعد از اینکه مدت زیادی از کارش در یک حرفه میگذرد این است که نسل بعد از آن چه کار می کنند و  تلاشی که انجام گرفته بعد از سال ها به ثمر نشسته یا نه.

بعضی از کارها ناامید کننده به نظر میرسد اما نمایش هاراگیری از معدود کارهایی که پر از انرژی، اندیشه، لحظه و اتفاق در آن جریان دارد و این خود باعث خوشحالی است و  امیدوار کننده  که نسل آگاهی وارد این حرفه شده و می دانیم که برای هر رشدی درد کشیدن لازم است و فردی که در حال رشد بوده، در اوج رشد خود دچار استخوان درد می شود. امیدوارم این دوره استخوان درد کوتاه باشد و سریع به ثمر برسد و سالن ها پر از مخاطب باشد.مخاطبانی که نسل گذشته دنبال میکردند وقت آن است که حرف نسل جدید بشنوند و بدانند با چه نگاه و دیدگاهی به سمت جلو حرکت می کنند.

یادآور می شود؛مهسا اکبری, امید رضایی, سعید عظیمی, محمد رضا علیپور, مهسا غلامی, محمد رضا  فوج, حامد مقدسی,امید ملا نوروزی و افشین واعظی از بازیگران این نمایش هستند.

همچنین افشین واعظی نویسنده, طراح, کارگردان و انتخاب موسیقی ,رضا جاویدی عکاس, محمود رشیدی طراح نور, شادن گلزار روابط عمومی , مسعود عابدی مسئول هماهنگی,سینا افشار طراح گرافیک, غزاله یزدانی منشی صحنه, شیما کریمی طراح لباس, سپیده امیری طراح گریم,  و امید ملانوروزی سرمایه گذار این نمایش هستند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید