Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

باید به نمادهای مذهبی عمل کرد، اما نباید در آنها توقف داشت
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زبان هنر از زبان خطابه موثرتر است، گفت: سرود، تئاتر و سایر مباحث هنری باید ابزاری برای تحول جامعه باشد‌.
به گزارش ایانا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی احمدی روز جمعه در آیین پایانی جشنواره سرود رضوی در تالار مرکزی شهر قم،اظهار داشت: با استفاده از یک گفت و گو و یا صحنه هنری می توان مخاطب را متحول و میزان معرفتی او را ارتقاء داد.
وی افزود: از این رو برپایی جشنواره های هنری، هم در جریان سازی فرهنگی هنری و هم در بالا بردن سطح معرفت افراد بسیار تاثیرگذار است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید نسبت به امام رضا(ع) و سبک زندگی ایشان شناخت پیدا کنیم تا آن حضرت را به عنوان الگوی عملی خود انتخاب کنیم، گفت: این شناخت باید از طریق هنر صورت گیرد و هنر تجلی یافته در موسیقی و سرود است و زبان سرود نیز زبان مشترک همه ملت ها است و با همه مخاطبان می تواند ارتباط منطقی برقرار کند.
احمدی گفت: باید به نمادهای مذهبی خود عمل کرد یعنی روزه گرفته و عزاداری کنیم و جشن بگیریم اما نباید در این ها توقف کنیم؛ بلکه از آن ها عبور کرده و وارد حوزه معرفتی شویم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید