Iranian Agriculture News Agency
«شب موسیقی تالشی» در فرهنگسرای نیاوران

مراسم بزرگداشت استاد هادی حمیدی و یادواره استاد قسمت خانی دوشنبه 11 تیرماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران،موسیقی تالش از بکرترین و پیچیده ترین موسیقی‎های قومی ایران است  و استاد هادی حمیدی از هنرمندان بزرگ آواز تالش به شمار می‎رود که با بزرگانی همچون عبدالله ملت پرست، فریدون شهبازیان و حسین علیزاده همکاری داشته است. در این برنامه گروه موسیقی «کادوس» تالش به سرپرستی آرمین فریدی به روی صحنه می‎رود و چنگیز اقبالی تندیسی راکه از استاد هادی حمیدی ساخته رونمایی می‎کند. بخش دیگر از برنامه  به گرامیداشت استاد قسمت خانی، از هنرمندان به نام منطقه تالش، اختصاص یافته است. استاد قسمت خانی یکی از افتخارات خطه تالش است. جای گرفتن در  حلقه 36 استاد برتر موسیقی نواحی ایران در سال 1383، حضور در جشنواره  موسیقی فجر 1385، اجرا در جشنواره «آواهای روحانی زمین » فرانسه 1386 و کسب مقام نخست آواز نواحی ایران - جشنواره سراج خراسان 1387 و اجرا در جشنواره بزرگ فرهنگ ایران - بلاروس - 1390  از جمله توفیق‌های این هنرمند به شمار می‎رود.

«شب موسیقی تالشی» به همت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران و فرهنگ‎کده تالش 11 تیرماه ساعت 19 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود و حضور در آن برای کلیه علاقمندان آزاد است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید