Iranian Agriculture News Agency
مجموعه سینمایی تالار بزرگ ارومیه افتتاح می شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت سالن های سینما در ارومیه گفت : با توجه به پیگیری های لازم و تخصیص بودجه مناسب مجموعه سینمایی « تالار بزرگ ارومیه » تا پایان سال ۹۷ افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، سمعی و بصری ، سید هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی اختصاصی با سایت سازمان سینمایی گفت : همانطوری که بنده در یکی از نطق های پیش از دستور در صحن مجلس اشاره کردم وضعیت سالن های سینما در استان آذربایجان غربی و خصوصا شهر ارومیه مناسب و در خور شأن مردم فرهنگ دوست این خطه نیست و این در حالی ست که این استان زادگاه سینماگران و کارگردانان بزرگی در سینمای ایران همچون یدالله صمدی بوده است .

بهادری در ادامه اعلام کرد : با پیگیری های بنده در تخصیص بودجه مناسب برای تکمیل و افتتاح مجموعه سینمایی «تالار بزرگ ارومیه» که بیش از ۱۰ سال از شروع به ساخت آن گذشته است، این پروژه تا پایان سالجاری افتتاح خواهد شد وبنده و همکارانم در پیشبرد پروژه های عمرانی فرهنگی در حد توان تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: نگاه مسئولین اجرایی استان به مقولات فرهنگی بسیار مهم است ومجموعه اقدامات و پیگیری آنها در تأمین نیازهای فرهنگی و هنری مردم استان، تعیین کننده است. به عنوان مثال نگاه و علاقه مندی مدیر کل قبلی ارشاد استان به بحث سینما نسبت به حوزه های دیگر فرهنگی خاص و جدی نبود و امیدواریم مدیر کل فعلی با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استانداری و دیگر ادارات و ارگان های استانی بتواند با جذب سرمایه های بخش خصوصی باعث رونق سینما در استان شود.

وی در ادامه گفت : ما نمایندگان در تخصیص مناسب بودجه فرهنگی به استان تلاش خود را میکنیم اما تفریق و تخصیص این بودجه به استان ها از وظایف داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و امیدواریم که این بودجه بر اساس نیاز به استان تعلق گیرد .

 در روزهای گذشته ناصر خدایاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی در گفتگویی دیگر با سایت روابط عمومی سازمان سینمایی ،ضمن اشاره به مشکل کمبود سالن های سینماها در استان آذربایجان غربی و تقاضا از مالکین بخش خصوصی برای مشارکت در امر سالن سازی سینما، آذربایجان غربی را پیشتاز در صنعت فیلم سازی و با قابلیت تبدیل به یکی از قطب های سینمای ایران دانسته بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید