Iranian Agriculture News Agency

رییس صدا وسیما در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی خبر داد:

رییس صدا و سیما در دیدار با آیت الله ناصر مکارم شیرازی از پایان مراحل پیش تولید سریال های «حضرت موسی» و «حضرت سلیمان» خبر داد.

پیش تولید سریال های «حضرت موسی» و «حضرت سلیمان» به پایان رسیده

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی صدا و سیما،آیت الله ناصر مکارم شیرازی در این دیدار با تاکید بر اینکه باید خروج آمریکا از معاهدات مختلف بین المللی را بیشتر و بیشتر برای مردم تشریح کرد گفت: اگر این رفتارهای غیرمتعارف آمریکا بیشتر و با تحلیل برای مردم بیان شود آن وقت عده ای بلند نمی شوند و نامه نمی نویسند که برویم با ترامپ مذاکره کنیم.

 این مرجع تقلید در دیدار با رئیس و جمعی از معاونان و مدیران ارشد این سازمان افزود: رسانه ملی با تلاش فراوان همواره چهره پلید آمریکا را به مردم نشان داده است اما در این مقطع باید بیشتر و با برنامه های ویژه تر به این موضوع متمرکز شوید.

آیت الله مکارم شیرازی به خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اشاره و تصریح کرد: این حرکت آمریکا نشان می دهد آنها غیر از صهیونیست ها کسی را به عنوان بشر قبول ندارند.او با انتقاد از نامه نگاری های برخی ها برای لزوم مذاکره با ترامپ در شرایط کنونی خطاب به آنها تاکید کرد: از آنها باید پرسید با این شروطی که ترامپ گذاشته است می خواهید درباره چه با او مذاکره کنید، آیا می خواهید فعالیت موشکی خود را تعطیل کنید؟ یا اجازه دهید از همه اماکن نظامی تان بدون قید و شرط بازدید کنند؟ یا اینکه می خواهید اسرائیل را به رسمیت بشناسید.

این مرجع تقلید با تقدیر از تلاش های صداوسیما در ترویج مناسک و مراسم های مذهبی گفت: به نظرم می توانید از این ظرفیت خیلی بیشتر و بهتر استفاده کنید. آیت الله مکارم شیرازی همچنین خواستار ادامه تولید سریال های دینی و مذهبی شد و افزود: سریال های مذهبی شما همچون امام علی(ع)، امام حسن(ع)، امام رضا(ع)، حضرت یوسف، مختارنامه و... آنچنان تاثیرگذار و جهانی شده است که هیچگاه کهنه نمی شوند و امیدواریم برغم مضایق مالی که می دانم به شدت با آن مواجهید دوباره ساخت این سریال ها را از سر بگیرید.

* اولویت های رسانه ملی برای معرفی معارف اسلامی

رئیس صدا وسیما نیز در این دیدار از اولویت های رسانه ملی برای معرفی معارف اسلامی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی خبر داد و گفت: اولویت اصلی رسانه ملی در حال حاضر، معرفی اسلام، احکام، اخلاق و معنویات است و برای تحقق این امر، برنامه های متنوعی در صداوسیما پیش بینی شده است و گروه های اندیشه ورز در رسانه ملی نیز در حال بررسی راه های انتقال مفاهیم اسلامی به مخاطبان داخلی و خارجی هستند.

علی عسکری با اشاره به حملات دشمنان برای دین زدایی در جامعه خاطرنشان کرد: اولویت اصلی رسانه ملی، حفظ دین است و در این مسیر نیازمند یاری مراجع عظام تقلید و طلاب علوم اسلامی هستیم.

او با تاکید بر اهمیت آموزش رسانه ای طلبه ها برای پاسخگویی به شبهات دینی خاطرنشان کرد: رسانه ملی آمادگی دارد تا با آموزش طلبه های علاقه مند به حوزه رسانه، شخصیت هایی تربیت کند تا در آینده پاسخگوی نیازهای رسانه ای مخاطبان باشند. او افزود: شبکه های رادیویی و تلویزیونی با پوشش مناسک اسلامی، گام بزرگی در مسیر گسترش دین در میان جوامع برداشته اند.

عسکری در بخش دیگری از سخنانش به تولید سریال های مذهبی و الف ویژه در سیما خبر داد و گفت: مراحل پیش تولید سریال های «حضرت موسی» و «حضرت سلیمان» به پایان رسیده است و بزودی با تامین منابع مالی آنها، ساخت این سریال های تاریخی و ماندگار، آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید