Iranian Agriculture News Agency

تلویزیون این روز ها با تمهیداتی که برای پوشش جام جهانی فوتبال 2018 روسیه اندیشیده ، این اتفاق بزرگ ورزشی را از زوایای مختلف به مخاطبانش نمایش می‌دهد.

تلویزیون یکپارچه در خدمت جام جهانی فوتبال

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه‌های سیما برای پوشش جام جهانی فوتبال 2018 روسیه از شب گذشته با 2018 عادل فردوسی پور در شبکه سه سیما رقم خورد.

فردوسی پور در نخستین گام خود در این راه، با دعوت از علی پروین و حشمت مهاجرانی ، دو تن از پیشکسوتان بزرگ فوتبال کشورمان، نشان داد که با دست پر تا پایان این جام مخاطبانش را همراهی خواهد کرد . این برنامه با حضور دکتر صدر به موضوع نخستین بازی ایران در جام جهانی آرژانتین در سال 1356 پرداخت.

شبکه سه این برنامه را تا پایان جام جهانی فوتبال ، هر شب ساعت 22:30 روی آنتن خواهد برد. تحلیل بازیهای ایران در این جام ، بررسی دیگر بازیهای جامجهانی فوتبال، گزارشهای مستند از حواشی بازیها در روسیه ، گزارش از تیمهای راه یافته به جام جهانی روسیه و گفت و گو با کارشناسان فوتبال در باره این اتفاق جهانی فوتبال ، از جمله پخشهای این برنامه خواهد بود.

شبکه سه سیما علاوه بر این برنامه ، پخش برخی از بازی‌های این جام به ویژه بازیهای تیم فوتبال کشورمان با رقبای خود را بر عهده گرفته است. مستند "دریبل" نیز از دیگر هدایای شبکه سه به مخاطبانش در این روز ها خواهد بود. این مستند را که در سه قسمت تولید و آماده پخش شده ، خانه مستند تولید کرده و در اختیار شبکه سه قرار داده است. در این مستند پشت پرده فوتبال در جهان بررسی میشود .

پخش مستندها و گزارش های محمدرضا احمدی و محمدحسین میثاقی از روسیه ، پخش مجموعه نماهنگ‌ها و آثار تصویری کوتاه از دیگر اقدامات شبکه سه برای مخاطبان فوتبال دوست خواهد بود.

شبکه ورزش ، دیگر شبکه سیما است که در طول برگزاری جام جهانی فوتبال ، فعال خواهد بود. پخش برخی از بازی های این جام به طور زنده از اقدامات شبکه ورزش برای مخاطبان است. این شبکه برنامه تخصصی "فصل داغ فوتبال" را نیز برای مخاطبانش تدارک دیده است .پخش گزارش هایی از حواشی جام جهانی و بررسی بازی ها با حضور کارشناسان ورزشی از دیگر اقدامات شبکه ورزش در طول برگزاری این جام است.

شبکه امید برنامه زنده «جام رویایی» ویژه جام جهانی فوتبال 2018  را به منظور پوشش مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه با اجرای محمد درخشنده و هادی خضاب از سه شنبه 22 خرداد روی آنتن می برد.

 این برنامه به اطلاع رسانی لحظه به لحظه از نتایج بازی های فوتبال روسیه با حضور بازیکنان معروف و کارشناسان رسانه ای فوتبال و مربیان معروف فوتبال می پردازد. گزارش های مردمی در سطح شهر و گزارش بازی های روسیه و حضور پیشکسوتان در «جام رویایی» از آیتم های ثابت برنامه است.

برنامه  ترکیبی «جام رویایی»در 34 قسمت 75 دقیقه ای تا فینال بازی های روسیه هر روز ساعت 14 میهمان علاقه مندان فوتبال خواهد بود.

شبکه خبر با تدارک یک بخش خبری ویژه ، جام جهانی را دنبال می کند . در این بخش خبری،که هر شب ساعت  21:30 اجرا خواهد شد، مخاطبان از آخرین اتفاقات جام جهانی روسیه ، نتایج بازی ها و موضوعات جانبی این رویداد بزرگ ورزشی مطلع خواهند شد.

خبرگزاری صدا و سیما که کار تغذیه گزارش های خبری بخش های مختلف خبر در شبکه های سراسری را بر عهده دارد ، علاوه بر انعکاس نتایج بازی ها و اتفاقات مهم خبری در این جام جهانی ،با تدارک یک استودیوی مجازی ، قبل از هر یک از بازی های تیم ملی ایران در روسیه به به معرفی تیم های رقیب،معرفی ورزشگاه میزبان این مسابقه و وضع جوی در زمان بازی یوز های ایرانی در جام جهانی خواهد پرداخت. اجرای این برنامه را که با کارهای گرافیکی همراه است علی رضوانی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما بر عهده دارد .

خبرگزاری صدا و سیما همچنین بازی های تیم ملی کشورمان را در  جام جهانی روسیه ، بطور زنده در اینستاگرام این خبرگزاری برای علاقه مندان پخش می کند.

تیم ملی فوتبال کشورمان برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کرده است و در گروه دوم رقابت‌ها، در کنار تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش تلاش خواهد کرد به دور بعدی مسابقات راه یابد .

در چارچوب رقابت های جام جهانی 2018 روسیه ، تیم ایران 25 خرداد در ورزشگاه «کرستوفسکی» سن‌پترزبورگ با تیم مراکش بازی خواهد کرد . این بازی ساعت 18:30 دقیقه به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سیما پخش می‌شود. پنج روز بعد، در 30 خرداد ایران در ورزشگاه «کازان آرنا» شهر کازان، به مصاف اسپانیا می‌رود. این بازی ساعت 21:30 دقیقه به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سیما پخش می‌شود. پنج روز بعد نیز (چهارم تیر) ،تیم ملی ایران در ورزشگاه «موردویا» شهر سارانسک با تیم ملی پرتغال مواجه خواهد شد .

رسانه ملی با تمهیداتی که اندیشیده ، همه بازی های جام جهانی روسیه را برای مخاطبان از طریق شبکه سه و شبکه ورزش پخش می کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید