Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به وقوع خشکسالی و شرایط اقتصادی علاقه مندیم طرحی اجرا شود تا نهاده های دامی از قبیل جو و خوراک دام به صورت امانی به دامداران اختصاص و تحویل داده شود.

طرح تحویل امانی نهاده به دامداران عشایری پیگیری شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، سید جواد ساداتی نژاد در ابتدای ورود خود به شهرستان جهرم در خلال بازدید از طرح اسکان عشایر و شهرک احمدیه تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور می تواند پس از تحویل امانی نهاده ها، دام های پرواری را خریداری یا اینکه نقدی مطالبات خود را وصول کند.

نماینده ویژه رئیس جمهور اظهار کرد: لازم می دانم سازمان امور عشایر کشور از هم اکنون پیگیری اجرای این مدل توزیع نهاده را در دنبال و نتایج کار را گزارش کند.

فعالیت 450 صندوق خرد زنان عشایری در کشور

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت:  450 صندوق خرد زنان عشایری در کشور فعالیت دارند که در حوزه های مختلف مانند گیاهان دارویی، تولید و بسته بندی لبنیات، پشم ریسی و دیگر مشاغل خانگی کار می کنند.

شاهپور علائی مقدم تصریح کرد: زنان نیمی از جامعه عشایری را تشکیل می دهند؛ تنوع دستبافته های عشایری خیلی بالا است؛ ۴۰ درصد فرش صادراتی و 35 درصد صنایع دستی را در اختیار دارند؛ اعتبارات ارزانی را برای صندوق خرد زنان در نظر گرفته ایم.

به گفته وی؛ توسعه صندوق های خرد زنان عشایری در استان فارس سیاست گذاری شده است؛ به هر زن عشایری ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می شود؛ ضمانت زنجیره ای نیز برای اخذ این تسهیلات پذیزفته می شود.

او به راه اندازی سامانه و فروشگاه اینترنتی "عشایر شاپ" به آدرس https://ashayershop.com برای عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات تولیدی عشایری نیز اشاره کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید