Iranian Agriculture News Agency

در شورای اداری خفر عنوان شد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: انتقال آب از سد میرزای شیرازی که اصلی‌ترین مطالبه مردم شهرستان خفر است، با مدلی که با نماینده مردم این شهرستان توافق کردیم دنبال می شود و امیدواریم این حقابه تخصیص یافته و کار انتقال اجرایی شود.

پیگیری انتقال آب از سد میرزای شیرازی؛ اصلی‌ترین مطالبه مردم خفر

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، سید جواد ساداتی نژاد در اولین روز سفر خود به استان فارس و حضور در شورای اداری شهرستان خفر تصریح کرد: مدل مد نظر برای طرح انتقال آب مذکور شامل مشارکت ذی نفعان، اعطای تسهیلات بانک کشاورزی و حمایت های دولت برای خط انتقال 70 کیلیومتری آب می شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه امیدواریم طرح مذکور در چند سال آینده اجرایی شود، اظهار کرد: شهرستان خفر یک شهرستانی است که به عنوان یک قطب در حوزه کشاورزی استان فارس می شود از آن نام برد؛ مردم بسیار کوشا و فعال در حوزه کشاورزی دارد؛ ما باید تلاش هایمان، فعالیت هایمان و خدمات مان را در همین حوزه کشاورزی تمرکز دهیم.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه شهرستان خفر ظرفیت بالقوه ای در بخش کشاورزی دارد، افزود: پیشنهاد می کنم طرح شهرک صنعتی در این شهرستان به شهرک کشاورزی تبدیل شود زیرا که توانمندی کشاورزی و باغداری خوبی موجود است؛ ما می توانیم صنایع تبدیلی و فرآوری کشاورزی را در این شهرک بیاوریم.

به گفته وی؛ اگر اصراری بر تاسیس شهرک صنعتی هست، یک شهرک کشاورزی نیز در این منطقه راه اندازی شود و یا یک شهرک گلخانه ای، می توانیم تسهیلات خیلی خوبی را برای توسعه گلخانه که اشتغالزا هم هست برای  جوانان فارغ‌ التحصیل اختصاص داده و با سرعت هم مجوزهای آن صادر شود.

او اظهار کرد: این بررسی را انجام دهید که در کنار شهرک های کشاورزی، صنایع تبدیلی را گسترش دهیم؛ از بانک کشاورزی هم اگر لازم باشد بدون سقف برای سرمایه گذارانی که بومی منطقه هستند تسهیلات در نظر بگیریم؛ من دعوت می کنم در صنایع تبدیلی و فرآوری کشاورزی سرمایه گذاری و از تسهیلات ارزان قیمت آن استفاده کنید.

خفر رتبه نخست کشت گل نرگس در فارس 

مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در شهرستان خفر بیش از 500 هکتار از اراضی زراعی به کشت گل نرگس اختصاص دارد، اضافه کرد: با این سطح زیر کشت، مقام اول در کشت گل نرگس در استان فارس را به خود اختصاص داده است از این رو این مسئله نیاز به حمایت و مدیریت دارد.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه کشت گل نرگس در شهرستان خفر با توجه به توانمندی های موجود می تواند توسعه یابد، ابراز کرد: برای این منظور باید در موارد مختلف سرمایه گذاری کرد، خصوصا برای افزایش عملکرد تولید گل در واحد سطح، اگر بتوانیم کار های اصلاحی صورت گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی به موضوع تولید نهال در شهرستان خفر نیز گریزی زد و بیان کرد: برای ایجاد یک باغ مادری نمونه که می تواند در موضوع صادرات نهال فعال باشد باید بررسی و تحقیق های لازم انجام شود.

او ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا خصوصا شهدای شهرستان خفر اضافه کرد: سفرهای استانی رئیس جمهور محترم و هیات دولت نمادی از مردمی بودن این دولت است؛ تلاش مان برای رفع  مسائل و مشکلات با کمک خود مردم است چرا که بزرگترین سرمایه این انقلاب و این کشور مردم عزیز ما هستند؛ کشور را باید با همین مردم به خصوص با جوانان عزیز ساخت.

نماینده ویژه رئیس جمهور در ادامه سفر خود به شهرستان خفر، صندوق کارآفرینی امید این شهرستان را افتتاح و از طرح توسعه بیمارستان خاتم الانبیاء نیز بازدید کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید