Iranian Agriculture News Agency

در نشست با وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد؛

نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان خفر خاک مستعد و بهره برداران پای کاری برای کشاورزی دارد اما در موضوع آب با کمبود مواجه است.

آب؛ تنها نهاده کمیاب در خفر است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد رضا رضایی کوچی در جلسه شورای اداری شهرستان خفر که به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، تصریح کرد: پیشنهادی مطرح است تا طرحی را به سرعت آماده کنیم و با کمک های دولتی، مشارکت های کشاورزان، تسهیلات بانکی و حمایت هایی دولت کمبود آب رفع شود.

به گفته وی؛ با تصویب ردیف اعتباری در بودجه سالانه و برنامه هفتم، موضوع  انتقال آب به سرزمین های حاصل خیز شهرستان خفر که یک کار مهم و اساسی است و در اولویت اول قرار دارد عملی خواهد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اولویت دوم باز هم بر مبنای بهبود شرایط اقتصادی منطقه است، اظهار کرد: راه اندازی منطقه اقتصادی یا شهرک اقتصادی این شهرستان اولویت دوم ماست؛ مراحل اولیه کار انجام شده است که شامل شناسایی زمین، استعلاماتی که باید دستگاه ها پاسخ می دادند و  مجوزهایی که باید اخذ می شد، است.

رضایی کوچی با اشاره به اینکه  برای ایجاد زیرساخت های منطقه و این شهرک نیاز به تامین مالی است، ابراز کرد: یکی از انتظارات ما این است که در این سفر مصوبه دوم ما تامین منابع مالی برای ایجاد زیرساخت های شهرک صنعتی شهرستان خفر باشد.

نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث کشاورزی بسیاری از قنوات، چشمه ها و کانال های انتقال آب کشاورزی دچار تخریب و فرسودگی است، افزود: انتظار داریم منابع مالی به صورت یکنواخت برای احیای این موارد تخصیص یابد.

وی؛ کشت کل نرگس را یک استعداد فوق العاده در شهرستان خفر دانست و تاکید کرد: ارزش افزوده این کشت به مراتب بیشتر از زیر بخش باغبانی در کشاورزی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید