Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: به منظور توانمند سازی بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان در نیمه نخست سال جاری 1707 نفر روز آموزش های ترویجی گوناگون برگزار کرده ایم.

توانمند سازی کشاورزان فسایی با آموزش های ترویجی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ناصر انصاری با تاکید بر اینکه آموزش های ترویجی ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت های انفرادی، گروهی یا مجازی برگزار می شود، تصریح کرد: آموزش های ارائه شده در دو بخش کارگاه های آموزشی و مهارتی بهره برداران به میزان 1377 نفر روز و آموزش های زنان روستایی به مقدار 330 نفر روز اجرا شده است.

او با بیان اینکه آموزش های ترویجی با هدف انتقال آخرین یافته های علمی به بهره برداران، افزایش بهره وری در کشاورزی و رونق اشتغال اجرا می شود، اظهار کرد: حدود 20 سر فصل آموزشی در دستور کار مروجین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فسا قرار دارد.

 این مقام مسئول ابراز کرد: پرورش گوسفند و بز، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ خوراکی، پرورش زالو، پرورش زنبور عسل، تولید سبزیجات، پرورش گاو شیری و کشت در فضای گلخانه ای از مهمترین عناوین دوره های آموزشی و مهارتی برگزار شده بوده است.

انصاری به تعامل و ارتباط مروجین پهنه با بهره برداران از طریق گروه ها و کانال های مجازی و ارسال اطلاعات به روز برای ذی نفعان نیز اشاره کرد و افزود: به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای توسعه کشاورزی آموزش های مهارتی برای کارکنان و سربازان منطقه انتظامی، اداره زندان، تیپ تکاور انصار الحجه و بسیجیان نیز برگزار شده است.

به گفته وی؛ شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پس از گذراندن دوره های مذکور و کسب حد نصاب نمرات آزمون گواهینامه های رسمی مهارت دریافت می کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید