Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از تخریب ۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز اعم از دیوارکشی، فنس کشی و استقرار کانکس در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

تخریب 19 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در مرودشت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، کاووس همتی گفت: با قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز مذکور ۲۹ هزار و ۴۰۰ مترمربع از اراضی کشاورزی آزاد سازی شد.

به گفته وی؛ عملیات تخریب شامل ۱7 مورد دیوارکشی در روستای کوشک و دو مورد فنس کشی و استقرار کانکس در ارضی کشاورزی روستای اوزون دره از توابع شهرستان مرودشت بود.

همتی افزود: آزاد سازی در دو عملیات جداگانه در تاریخ های یکم و بیست و دوم شهریور ماه با بهره گیری از چند دستگاه لودر اجرا شد.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با تاکید برعزم جدی دستگاه های متولی در صیانت از اراضی کشاورزی عنوان کرد: پس از شناسایی، دستور اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری برای این اراضی از سوی مراجع قضایی صادر و قلع و قمع اراضی مذکور با حضورنماینده محترم دادستان، یگان امداد نیروی انتظامی و کارکنان اداره امور اراضی این مدیریت اجرایی شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون طی عملیات های مختلف ۳۸ مورد از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح بیش از ۵۰ هزار متر مربع تخریب شده اند، تصریح کرد: مراحل شناسایی و تشکیل پرونده برای متخلفان در عرصه های کشاورزی ادامه دارد و علاوه بر قلع و قمع بنا‌ها، طبق قانون با آنان برخورد می شود.

همتی ضمن تقدیر از همکاری ادارات ذیریط، از جمله  دادستانی، یگان امداد فرماندهی نیروی انتظامی، اداره راهداری و شهرداری یادآور شد: با تشدید نظارت و تعامل با ادارات و دستگاه های اجرایی، مبارزه با تغییر کاربری های غیر مجاز و صیانت از اراضی کشاورزی با جدیت بیشتر در حال پیگیری است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید