Iranian Agriculture News Agency

یک مقام مسئول خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه گفت: اولین واحد روستا گلخانه این شهرستان با مجوز تولید محصولات سبزی و صیفی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع به بهره برداری رسید.

افتتاح اولین واحد روستا گلخانه در خرامه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ایرج دهقانی تصریح کرد: همزمان با آخرین روز از هفته دولت و با حضور عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و محمود رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گلخانه تولید فلفل رنگی با اعتبار ۶۴ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گفته وی؛ این طرح با ۳۰ میلیارد ریال سهم آورده متقاضی و ۳۴ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق حمایت از فرصت های کشاورزی احداث و به چرخه تولید محصولات سبزی وارد شده است.

این مقام مسئول به نقش کشاورزی در ایجاد اشتغال پایدار و کاهش بیکاری نیز اشاره کرد و افزود: راه اندازی این گلخانه پنج فرصت شغلی دائم را ایجاد و زمینه اشتغال موقت ۴۰ نفر را فراهم کرده است.

 دهقانی؛ توسعه کشت های متراکم در فضا های کنترل شده و انتقال کشت از فضای آزاد به گلخانه را از اولویت های سازمان متبوع خود عنوان و اظهار کرد: در حال حاضر آمار گلخانه های در حال ساخت این شهرستان ۶۶ هزار مترمربع است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه افزایش تخصیص اعتبارات به زیر بخش های مختلف کشاورزی از جمله باغبانی و امور دام را ابزاری برای شکوفایی تولید و اقتصاد کشور دانست.

در آیین افتتاح مجید رضا پاکاری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمدرضا ابراهیمی فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید