Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت اعلام کرد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از تخریب ۱۴ مورد باغ شهری در اراضی اوزون دره در حومه این شهرستان خبر داد و گفت: در این عملیات ۲۰ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به چرخه تولید بازگشت.

ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی کشاورزی مرودشت تخریب شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، کاووس همتی اظهار کرد: عملیات تخریب در راستای تبصره ۱ و تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی و با اخذ حکم قضایی و با همراهی و نظارت دادستانی و حضور یگان امداد فرماندهی نیروی انتظامی و اداره راهداری صورت گرفت.

همتی با بیان اینکه این اراضی پیش از این مراحل دریافت اخطار و تشکیل پرونده قضایی با استناد به تبصره قانونی فوق را گذرانده اند، افزود: با بهره گیری از یک دستگاه لودر دستور قضایی اجرا و اراضی موصوف از خطر قطعه بندی و تبدیل به باغ ویلا خارج شد.

وی ابراز کرد: این عملیات در راستای جلوگیری از گسترش و تداوم ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی صورت گرفت و تلاش برای کوتاه کردن دست متصرفان و سود جویان در عرصه های کشاورزی ادامه دارد.

او  با تاکید بر اینکه با هرگونه دخل و تصرف در اراضی کشاورزی که مانع تولید محصولات کشاورزی شود به شدت برخورد خواهد شد، تصریح کرد: شناسایی، تشکیل پرونده و اعمال قانون برای دیگر تخلفات در سایر بخش های شهرستان مرودشت نیز در دستور کار است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید