Iranian Agriculture News Agency

یک مقام مسئول خبر داد:

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری بیش از 76 هزار تن کود اوره سهمیه این استان جذب و در بین کشاورزان توزیع شده است.

 توزیع بالغ بر 70 هزار تن کود شیمیایی در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمید ابراهیمی زاده تصریح کرد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد افزایش داشته به طوری که بیش از 19 هزار و 500 تن کود اوره بیش از بازه زمانی مذکور توزیع شده است. 

وی افزود: میزان توزیع کود در استان فارس صعودی است چرا که این میزان نسبت به سال قبل تر 1398 بیش از 115 درصد فزونی نشان می دهد؛ در چهار ماهه نخست سال 1398 حدود 35 هزار و 500 تن کود در این استان توزیع شده بود. 

این مقام مسئول اظهار کرد: با عنایت به هماهنگی های انجام شده هیچ مشکلی در تدارک کود اوره مورد نیاز کشاورزان در استان فارس وجود ندارد و این کود مطابق سهمیه های اعلامی از محل تولیدات شرکت پتروشیمی شیراز در دسترس است. 

ابراهیمی زاده بیان کرد: کودهای شیمیائی مورد نیاز کشت پائیزه استان اعم از ازته، فسفاته و پتاسه نیز از هم اکنون به اندازه کافی تدارک و در انبارهای سازمانی ذخیره سازی شده و از این بابت جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. 

به گفته او؛ کود های تخصیصی از طریق کارگزاری های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در اقصی نقاط استان فارس در اختیار کشاورزان و بهره برداران قرار می گیرد؛ کارگزاران می توانند از هم اکنون نسبت به خرید سهمیه مربوطه اقدام تا در اسرع وقت نسبت به حمل اقدام گردد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید