Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی فسا خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا با تاکید بر اینکه این شهرستان از قطب های دامپروری استان فارس است، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 18 هزار و 255 راس دام زنده از این شهرستان به سمت کشتارگاه های مختلف بارگیری شده است.

بارگیری بیش از 18 هزار راس دام از فسا

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ناصر انصاری با اشاره به اینکه کشتارگاه های استان های یزد، اصفهان، کرمان و تهران عمده ترین مقاصد این محموله های دام زنده بوده است، افزود: دام های مذکور شامل 17 هزار و 255 راس دام سبک و 708 راس دام سنگین می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: دام های زنده بارگیری شده به لحاظ وزنی شامل بیش از 790 هزار کیلوگرم گوسفند و بز مازاد، حذفی یا پرواری بوده است؛ گاو و گوساله های حذفی یا پرواری ارسال شده نیز وزنی بالغ بر 400 هزار کیلوگرم در بر داشت.

انصاری با بیان اینکه واحد های دامپروری که متقاضی بارگیری دام هستند باید نسبت به هویت گذاری دام ها اقدام کرده باشند و دارای کد شناسه یکتای واحد تولیدی خود باشند، ابراز کرد: فرآیند صدور مجوز حمل دام ها توسط اداره دامپزشکی انجام می شود.

به گفته وی؛ به منظور حمل و انتقال محموله های دام زنده شهرستان فسار در فصل بهار 400 فقره مجوز بارگیری و حمل صادر شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا یاد آور شد: در این شهرستان بیش از 500 هزار راس دام سبک و بالغ بر 18 هزار راس دام سنگین در بیش از دو هزار واحد دامپروری در حال نگهداری و پرورش است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید