Iranian Agriculture News Agency

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت:

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی گفت: محصول گواهی در سطحی بیش از سه هزار هکتار در کشور تولید می شود که از این سطح 50 درصد آن متعلق به استان پهناور فارس است.

نیمی از محصول گواهی شده کشور متعلق به استان فارس است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، علی رفیعی پور در جلسه مانع زدایی و ابلاغ سیاست های وزارتخانه در حوزه سلامت غذا در استان فارس با اشاره اینکه وزارت جهاد کشاورزی سامانه تولید محصولات گواهی شده و ارگانیک را به نام سامانه "سرگانیک" راه اندازی کرده است، ابراز کرد: ایران با تولید بیش از 130 میلیون تن محصولات کشاورزی جزو 10 کشور اول دنیا است که توانسته امنیت غذایی خود را تامین کند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی افزود: باید سیب سلامت وزارت بهداشت از مزرعه شروع شود و تمامی مراحل اعم از کاشت، داشت و برداشت مورد رصد، پیگیری و نظارت کامل قرار گیرد.

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه هدف اصلی این دفتر ارتقاء سلامت و کیفیت محصولات کشاورزی است، تصریح کرد: اهمیت دو مقوله محیط زیست و سلامت غذا به شکل توأمان سبب نامگذاری این دفتر است و نکته جالب اینکه این دفتر، جزء محدود دفاتر وزارتی است که به صورت مستقیم زیر نظر شخص وزیر و حوزه وزارتی قرار گرفته است.

به گفته وی؛ در دفتر مذکور تولید پایدار بخش کشاورزی همزمان با حفظ محیط زیست دنبال می شود.

رفیعی پور ابراز کرد: دفتر محیط زیست و سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۷۸ و پیرو آیین نامه اجرایی تبصره ۸۲ قانون برنامه پنجساله دوم توسعه توسط وزیر محترم وقت کشاورزی اسماً تشکیل گردید و وظایف دفتر پژوهش‌های محیط زیست و توسعه پایدار کشاورزی مورد توجه این دفتر است.

او می گوید: این وظایف شامل تدوین سیاست ها، برنامه‌ریزی، نظارت و همکاری در زمینه های مختلف توسعه پایدار و محیط زیست کشاورزی، پایش شاخص‌های پایداری، شاخص های تنوع زیستی و تغییر اقلیم در بخش کشاورزی، نظام پایش و الگوی ارزیابی زیست محیطی، آلاینده‌ها ، مدیریت پسماندها و پساب ها در بخش کشاورزی، استانداردها، کدکس مواد غذایی، نظام ایمنی زیستی در راستای نیل به امنیت غذایی و حفاظت از منابع پایه و تولید و عرضه محصولات کشاورزی با داشتن استانداردهای ملی (ارگانیک و گواهی شده) است.

وی بیان کرد: تعریفی که دفتر محیط زیست و سلامت غذا از امنیت غذایی دارد، تامین پایدار غذای کافی و سالم برای تمام آحاد جامعه به صورت کامل در طول شبانه‌روز است و هر مصرف‌کننده‌ای بر روی کره زمین، باید غذای سالم مصرف کند که مصرف این غذای سالم و به وفور در اختیار بودن آن را امنیت غذایی می‌دانیم.

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: بر اساس وظایف محوله تولید محصولات گیاهی یا دامی با حد استاندارد مطلوب در حوزه کیفیت بهداشتی و سلامت برخوردار در دستور کار قرار دارد تا مصرف‌کنندگان با خیال راحت آن را مصرف کنند و بهره‌وری در حوزه تولیدات گیاهی و دامی در وزارت متبوع ارتقا یابد و امنیت غذایی تضمین شود.

یک وزارت بهداشت و درمان در بطن وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ایران در زمینه سلامت، اهمیت و امنیت غذایی در دنیا عقب نیست.

احمد طمراسی افزود: وزارت جهاد کشاورزی از دیرباز یک وزارت بهداشت و درمان را به قدمت تاریخ در درون خود دارد که آن سازمان دامپزشکی است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های صورت گرفته در بخش کشاورزی کاملا تخصصی است، تصریح کرد: قدیمی ترین قوانین مترقی کشور در سازمان حفظ نباتات موجود است و موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر به طول تاریخ کشاورزی ایران وجود دارد و اگر فردی بخواهد چیزی به نام بذر را مبادله نماید بایستی با اجازه این موسسه این مهم انجام شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بایستی در کشور برای تامین سم از توسعه پایدار استعلام گرفته شود و کیفیت تولید سم مورد توجه قرار گیرد و در زمینه محیط زیست بیش از هر چیز نیاز به تغییر نگاه و کار فرهنگی داریم.

وی بیان کرد: محیط زیست و توسعه پایدار بایستی در کمیسیون تبصره 1 ماده 1 حضور داشته باشد و با حضور در این نوع کمیسیون ها به این بخش اعتبار بخشید.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید