Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شیراز خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ضمن تاکید بر عزم راسخ تمامی دستگاه های متولی حفظ و صیانت از اراضی در این شهرستان گفت: در کمتر از 12 ساعت پس از شناسایی تغییر کاربری های غیر مجاز با تمامی موارد برخورد سریع و قاطع شد.

عزم راسخ متولیان اراضی شیراز در نیم روز به ظهور رسید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ذبیح الله سیروسی با اشاره به تعامل سازنده دستگاه قضایی در این خصوص تصریح کرد: به منظور اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی پس از انجام هماهنگی های لازم و تامین ادوات مورد نیاز ۸۶ مورد فنس کشی، دیوارکشی، پی کنی، و اتاقک غیر مجاز در منطقه اکبر آباد این شهرستان قلع و قمع شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با این اقدام موثر و پیشگیرانه بیش از  53 هزار مترمربع از اراضی اکبرآباد آزاد سازی شد، اظهار کرد: در صورت عدم واکنش سریع در این موارد، هزینه تخریب آتی در مستحدثات غیر مجاز بیش از این بالا خواهد رفت.

سیروسی ابراز کرد: بر اساس قانون، هرگونه تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت و ساز و دیوارکشی در مزارع و باغ ها بدون اخذ مجوز جهاد کشاورزی ممنوع است و علاوه بر قلع و قمع بناها و مستحدثات ساخته شده، طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

او با اشاره به اینکه تمامی بهره برداران باید قبل از هرگونه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی با کارشناسان امور اراضی مشورت کنند تا از هدر رفت سرمایه های آنان جلوگیری شود، ابراز کرد: از عموم مردم می خواهیم با مشاهده هرگونه تخریب یا تغییر کاربری اراضی، مراتب را از طریق سامانه 131 گزارش کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ضمن تقدیر از همکاری تمامی دستگاه های ذی مدخل در امر صیانت از اراضی کشاورزی بیان کرد: عملیات تخریب مستحدثات غیر مجاز مذکور با حضور نماینده دادستان، فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان فارس، معاون اجرایی تخلفات شهرداری شیراز و عوامل اجرایی شهرداری های مناطق 3 و 6 شهر شیراز، یگان امداد نیروی انتظامی و کارکنان اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز انجام شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید