Iranian Agriculture News Agency

استاندار فارس:

استاندار فارس گفت: با توجه به محدودیت ها و مقدورات کشورمان، حرکت به سمت کشت گلخانه ای ضرورت دارد و ارزش افزوده برای کشاورزان ایجاد می کند.

تقویت کشت گلخانه ای ضرورت امروز کشور است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس ، عنایت الله رحیمی در ستاد ویژه توسعه گلخانه های استان فارس با بیان اینکه افراد توانمندی که شخصا سرمایه گذاری می کنند و وابستگی به تسهیلات بانکی ندارند در ساخت و بهره برداری از گلخانه ها موفق تر هستند، اظهار کرد: این افراد در زمینه بهره گیری از مباحث علمی و ترویجی کوشاتر هستند و پروژه های گلخانه ای را با سرعت بیشتری به بهره برداری می رسانند.

وی با تاکید بر اینکه مطالعه سود و زیان پروژه های احداث گلخانه باید دقیق انجام شود، افزود: پروژه های گلخانه ای باید در زمان مشخص به سود بالاتر از وام های بانکی دست پیدا کنند تا کشاورزان با منطق اقتصادی بتوانند به تولید گلخانه ای ادامه دهند.

رحیمی ابراز کرد: توجه به موضوع بازاریابی و ایجاد تقاضای موثر برای تداوم فعالیت گلخانه ها بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت تداوم حیات اقتصادی گلخانه ها با مشکل روبرو می شود.

او  ابراز کرد: سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان آب باید مروج و حامی توسعه گلخانه ها باشند؛ چرا که کشاورزی سنتی و غرقابی آسیب های زیادی را به محیط زیست، خاک و آب وارد می کند؛ در حالی که کشت گلخانه ای صرفه جویی قابل توجهی را به همراه دارد و خاک نیز آسیب نمی بیند.

استاندار فارس تصریح کرد: تقویت کشت گلخانه ای در توسعه کشاورزی دانش بنیان با توجه به اقتصاد تجاری موثر است.

در این نشست مسائل برخی پروژه های احداث گلخانه در استان فارس مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس دستور استاندار فارس دستگاه های اجرایی مسئول، موظف شدند تدابیر لازم برای رفع مشکلات این پروژه ها را به کار گیرند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید