Iranian Agriculture News Agency

معاون فرماندار شیراز تاکید کرد:

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری کشاورزان این شهرستان از خشکسالی، سرمازدگی و سیل، خسارت های سنگینی متحمل شده اند، گفت: با مدیریت صحیح و انجام دقیق هماهنگی های بین بخشی، برداشت گندم و جو در سریع ترین زمان و با کمترین زیان کشاورزان انجام گیرد.

با مدیریت صحیح برداشت محصول، از زیان کشاورزان شیراز بکاهیم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، عبدالرسول حقیقی همزمان با آغاز برداشت محصولات شتوی این شهرستان در ستاد هماهنگی برداشت تصریح کرد: پیش بینی می شود مزارع گندم و جو شهرستان شیراز  با کاهش تولید مواجه باشند از این رو مدیریت بهینه برداشت محصول، امسال بیش از پیش حائز اهمیت است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در صورت عدم برنامه ریزی برای برای تامین زیر ساخت های لازم، زحمات کشاورزان به هدر می رود، اظهار کرد: عدم دقت و حساسیت لازم در برداشت گندم و جو می تواند در شرایط خشکسالی امسال معظلاتی را در پی داشته باشد.

جانشین رئیس ستاد هماهنگی برداشت شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه کمبود هر نوع مواد غذایی مثل روغن یا مرغ می تواند منجر به بروز نگرانی هایی در بطن جامعه شود، ابراز کرد: ساز و کار لازم جهت جلوگیری از قاچاق محصولات و فروش گندم خارج از مراکز دولتی تعیین شود.

حقیقی به نقش سازمان حمل و نقل جاده ای در تامین کامیون های حمل محصول اشاره و تاکید کرد: در راستای جلوگیری از قاچاق گندم، مصوبات استانی و شهرستانی ستاد هماهنگی برداشت محصولات باید به جد پیگیری و اجرا شود.

معاون فرماندار  با بیان اینکه کشاورزان هر ساله مقداری از محصول گندم تولیدی مزارع خود را به عنوان بذر برای کشت بعدی و خود مصرفی نگهداری می کنند، تاکید کرد: گندم های نگهداری شده در انبار ها نباید بیش از مقدار معمول مورد نیاز کشاورز باشد و انبار مورد استفاده باید در سامانه جامع انبار ها شناسایی و ثبت شده باشد.

به گفته حقیقی؛ در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها، سازمان تعزیرات حکومتی با افراد شناسایی شده برخورد می کند.

معاون فرماندار شهرستان شیراز با تاکید بر پیگیری مسائل و مشکلات مرکز خرید گندم خان زنیان افزود: ایجاد مراکز خرید گندم روستاهای کودیان و آب پرده و تامین اعتبار مورد نیاز این مراکز نیز دنبال خواهد شد تا فرآیند تحویل گندم کشاورزان این مناطق نیز تسهیل و از هزینه های تولید آنان کاسته شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز به موضوعات ساعت های کار مراکز خرید گندم، نوسازی ناوگان برداشت محصول و پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران نیز اشاره و اضافه کرد: در راستای حفظ محیط زیست و استفاده بهینه از کاه و کلش باقی مانده از برداشت، جلوگیری از آتش زدن آنان در دستور کار جهاد کشاورزی باشد و باید با متخلفین برخورد قاطع صورت گیرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید