Iranian Agriculture News Agency

رحیمی:

استاندار فارس با بیان اینکه کشاورزی ما در حال حرکت به سمت و سوی علمی شدن هر چه بیشتر است،گفت: با ارائه محصولات کشاورزی در نمایشگاه ها، توانمندی های استان فارس را در کشور و خارج از کشور معرفی کنیم.

توانمندی‌های استان فارس را با ارائه محصولات کشاورزی در نمایشگاه ها معرفی کنیم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، عنایت اله رحیمی در حاشیه بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس در شیراز برپا شده است، بیان کرد: خوشبختانه شرکت های مستقر در این نمایشگاه شرکت های دارای برند و مجربی هستند و محصولات خوبی را ارائه کرده اند. 

وی افزود: این نمایشگاه شامل موضوعات مرتبط با فعالیت های کشاورزی، نهاده ها، ماشین آلات، تجهیزات و تاسیسات کشاورزی است و در همه زمینه ها آخرین تکنولوژی و آخرین دستآوردهای علمی ارایه شده توسط 122 شرکت داخلی است که جلب توجه می کند.    

رحیمی اظهار کرد: در این نمایشگاه ارائه ماشین آلات کشاورزی اعم از کمباین، تراکتور و سمپاش هایی که در واقع می توانند به توسعه کشاورزی و همچنین نهاده ها کمک کنند، بسیار مورد نیاز کشاورزان است.        

وی ادامه داد: همچنین ارائه انواع جالیزی، صیفی جات و مواردی از این قبیل و سموم دفع آفاتی که نیازمند یک کار علمی و دانش بنیان است در این نمایشگاه کار شایسته و مناسبی است.   

استاندار فارس با بیان اینکه کشاورزی ما در حال حرکت به سمت و سوی علمی شدن هر چه بیشتر است، تاکید کرد: اگر به دنبال این هستیم که کشاورزی استمرار پیدا کند و کشاورزان ما بتوانند سود و صرفه اقتصادی لازم را داشته باشند، حتما نیازمند این هستیم که از علم و تکنولوژی استفاده کنند. 

رحیمی با تقدیر از برگزارکنندگان هفدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی، گفت: قطعا رسالت نمایشگاه معرفی دستاوردهای جدید به تولیدکنندگان و همچنین مصرف کنندگان بخش کشاورزی است و امیدواریم این نمایشگاه در توسعه بخش کشاوری استان موثر باشد و در آینده با برگزاری نمایشگاه های دستاوردهای کشاورزی بتوانیم محصولات کشاورزی را هم عرضه کنیم تا توانمندی های استان را به جاهای مختلف در کشور و خارج از کشور معرفی کنیم.          

استاندار فارس در خصوص کمک دولت و استانداری به بخش کشاورزی نیز گفت: دولت برابر قانون بودجه به منظور توسعه آبیاری های نوین و تحت فشار در زمینه کاشت محصولات کم آب بر و وریته ها و گونه های مقاوم با خشکسالی و اقلیم استان و همچنین در زمینه خرید کمباین، تراکتور و ادوات و ماشین آلات کشاورزی تسهیلاتی را از طریق بانک کشاورزی و هم مجموعه دیگر بانک ها با شرایطی که در قانون است در خدمت کشاورزان قرار می دهد تا کشاورزان بتوانند از این دستاوردهای جدید استفاده مطلوب تری را داشته باشند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید