Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شیراز اعلام کرد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از افزایش نزدیک به 10 درصدی اشتغال جدید در بخش کشاورزی این شهرستان در سال 1399 نسبت به سال قبل خود خبر داد و گفت: با بررسی های انجام شده 746 اشتغال جدید در سال گذشته شناسایی و در سامانه رصد ثبت شده است.

افزایش 10 درصدی اشتغال جدید به کشاورزی در شیراز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس،  ذبیح الله سیروسی با اشاره به اینکه اشتغال جدید به کشاورزی در شهرستان شیراز در بازه زمانی سال 1398 قریب به 680 مورد بوده است، تصریح کرد: در سال گذشته 227 مورد اشتغال دائم و 519 مورد اشتغال موقت در هشت زیر بخش کشاورزی به ثبت رسیده است.

او با تاکید بر اینکه توسعه صنعت در بخش کشاورزی  علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان و تنظیم بازار و ثبات قیمت‌ها، باعث ایجاد اشتغال جدید و پایدار می‌شود، افزود: صنایع وابسته به کشاورزی در شهرستان شیراز رکورد دار ثبت 114 شغل دائمی جدید در سال گذشته شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: با توجه به نیاز زیر بخش باغبانی در به کارگیری نیروی انسانی برای انجام عملیات های باغی، این زیر بخش با 26 اشتغال دائم و 182 شغل موقت بیشترین میزان اشتغالزایی در شهرستان شیراز را در بازه زمانی سال گذشته ایجاد کرد.

سیروسی با اشاره به اینکه شهرستان شیراز با وجود واحد های دامپروری موفق و متعدد و با تولید سالیانه قریب به چهار هزار تن گوشت و 93 هزار تن شیر از شهرستان برتر استان فارس در تولید محصولات دامی است، بیان کرد: این زیر بخش نیز با 16 فرصت شغلی دائم و 118 مورد فصلی سهم بسزایی در ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز ابراز کرد: ایجاد فرصت های شغلی جدید برای زنان روستایی و خانه دار از اهداف مد نظر جهاد کشاورزی است از این رو با تلاش های صورت گرفته در زیر بخش آموزش، ترویج و زنان روستایی 43 فرصت شغلی دائمی شکل گرفت.  

وی اضافه کرد: زیر بخش های زراعت، آب و خاک، مکانیزاسیون، شیلات و دامپزشکی از دیگر زیر بخش های اشتغالزا در شهرستان شیراز هستند که موجب ایجاد 247 مورد اشتغال جدید شده است.

به عقیده سیروسی؛ با توجه به گسترش فناوری تولید در قالب بهبود مکانیزاسیون، ارتقای بهره وری نیروی کار، گسترش مهارت و سطوح تخصص در فعالیت های بخش کشاورزی، افزایش قابل توجه بازده تولید، گذار کشاورزی از تولید سنتی به پیشرفته و استفاده از فناوری های نوین، اشتغالزایی بخش کشاورزی متناسب با سهم فعالیت های این بخش در اقتصاد ملی است و نمی توان انتظار نامعقول و دستوری از اشتغال زایی بخش کشاورزی داشت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید