Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شیراز:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: 1230 نفر از زنان روستایی در ۳۲ صندوق اعتبارات خرد این شهرستان عضویت دارند و مشغول به فعالیت هستند.

فعالیت بیش از ۱۲۰۰ زن روستایی در صندوق های خرد شیراز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ذبیح الله سیروسی با اشاره به اینکه چهار صندوق از مجموع این صندوق ها در سال 1399 تاسیس و آغاز به کار کرده اند، تصریح کرد: سرمایه صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی این شهرستان در حال حاضر هفت میلیارد و 350 میلیون ریال است که در امور مختلف سرمایه گذاری می شود.

این مقام مسئول  اظهار کرد: تا کنون عمده فعالیت اعضای این صندوق ها در زیر بخش های دامداری، زنبورداری، قالی بافی، تولید لبنیات، ترشیجات و نان محلی، خشک کردن و بسته بندی سبزیجات، پرورش مرغ بومی، عروسک سازی، بافندگی، ریسندگی، گیاهان دارویی و کیک و شیرینی پزی بوده است.

به گفته وی؛ در یک اقدام ابتکاری و نو یکی از صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی شهرستان شیراز در بخش ارژن به تازگی در حوزه بوم گردی و جذب توریسم مشغول به فعالیت شده که در نوع خود قابل توجه است.

سیروسی با تاکید بر فعالیت قابل قبول صندوق ‌های اعتباری خرد زنان روستایی در  شهرستان شیراز افزود: امیدواریم با مساعدت صندوق کار آفرینی امید در اعطای تسهیلات ارزان قیمت میان مدت به صندوق های اعتباری زنان روستایی، در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی موفق تر از قبل عمل کنیم. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با بیان اینکه سهم زنان ایران در اشتغال بخش کشاورزی 11 درصد هست و این در حالی است که این رقم در دنیا به 40 درصد رسیده، ابراز کرد: این موضوع نشان می‌دهد بخش کشاورزی پتانسیل ‌های نهفته‌ بسیاری برای اشتغال زنان خصوصا زنان روستایی دارد.

 افزایش دسترسی زنان روستایی کم درآمد به تسهیلات، توانمند سازی زنان روستایی برای انجام فعالیت های مشارکتی مرتبط با بخش کشاورزی، ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد زنان از جمله اهداف تشکیل صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی و عشایری است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید