Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: انتقال نشاء گوجه فرنگی از گلخانه‌ به مزارع در این شهرستان آغاز شده است و 60 واحد گلخانه ای با مساحت 15 هکتار کار تهیه و توزیع نشاء را به عهده دارند.

کشت گوجه فرنگی نشایی در مرودشت آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، عزیز رحیمی با بیان اینکه بیش از 90 درصد مزارع گوجه  فرنگی در شهرستان مرودشت به صورت نشایی کشت می شود، افزود: در کشت گوجه فرنگی به صورت نشایی، نشاء ها در سینی کشت و در گلخانه تهیه می شود.

او با بیان اینکه  برای کشت گوجه فرنگی از ارقام هیبرید 8320، متین، سانسید، یاقوت و... استفاده می شود، اظهار کرد: استفاده از بذرهای هیبرید و ضدعفونی شده تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد در واحد سطح دارد.

به گفته‌ی رحیمی؛  به منظور  صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری تولید، صد درصد مزارع گوجه فرنگی شهرستان به روش تیپ آبیاری می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت  با بیان اینکه به منظور بالا بردن بهره وری مصرف آب در بخش کشاورزی در تمام دنیا کشت محصولات زراعی به روش نشایی مرسوم است، اظهار کرد: یکنواختی مزرعه، کاهش مصرف نهاده های کشاورزی از جمله بذر و سموم نباتی، کاهش هزینه های کارگری به ویژه در عملیات وجین از سایر مزایای کشت نشایی است.

وی تصریح کرد: کشت این محصول در منطقه در برخی موارد با پوشش پلاستیک انجام می شود که نقش به سزایی در کاهش مصرف آب و کنترل علف های هرز دارد که علاوه بر کاهش هزینه و بالا رفتن سطح درآمد کشاورزان، می تواند در تولید محصول سالم موثر باشد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید