Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از شناسایی و توقف تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی توسط گشت ویژه حفاطت امور اراضی جهاد کشاورزی مرودشت در ایام نوروز خبر داد و گفت: این امر نسبت به سال گذشته در ایام نوروز افزایش 30 درصدی داشته است.

توقف43 مورد تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی مرودشت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس،  عزیز رحیمی اظهار کرد: این تغییر کاربری ها  شامل دیوار کشی، پی کنی و فنس کشی در اراضی کشاورزی بود که  در نتیجه گشت زنی کارشناسان اداره امور اراضی شناسایی شده اند.

به گفته رحیمی، تغییر کاربری ها شناسایی شده در مناطق سیدان، حومه، درودزن، نقش رستم و کامفیروز بودند که با اخطار کتبی دستور توقف آنان صادر شد.

او با بیان اینکه فعالیت سودجویان تغییر کاربری اراضی در تعطیلات بیشتر می شود، خاطر نشان کرد: گشت ۱۳۱ حفاظت از اراضی کشاورزی  تا سیزدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش و برخورد با متصرفان در عرصه‌های کشاورزی هستند.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه بر اساس قانون تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است، افزود: با هر گونه دخل تصرف در اراضی کشاورزی که مانع از تولید و یا منجر به کاهش تولید محصولات کشاورزی شود، به شدت برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی منوط به اخذ مجوز از جهاد کشاورزی است، از عموم مردم و کشاورزان در خواست کرد، قبل از خرید زمین و یا ملک نسبت به استعلام کاربری و مجوزهای قانونی آن در مراجع ذی صلاح اقدام کنند و هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز را به شماره ۱۳۱ اطلاع دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید